Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Что ждет районы, территория которых покрыта объединенными территориальными громадами — дискуссия

Районы, часть территории которых покрыта объединенными территориальными громадами (ОТГ), должны укрупниться. Их полномочия переходят к громадам, для них не остается компетенции. Эксперты разработали законопроект, который должен решить вопросы функционирования районов до окончательного завершения административно-территориальной реформы. Об этом во время брифинга в Украинском кризисном медиа-центре сообщил Юрий Ганущак, директор общественной организации «Институт развития территорий» (далее – УКР.).

«Законопроект про порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж районів встановлює таку схему. Якщо більше половини населення входить в ОТГ та/або центр району входить в ОТГ, відбувається об’єднання районів. Тому що цей район не є спроможним фінансово, кадрово, інфраструктурно виконувати свої повноваження. Депутати районної ради того району, що ліквідується, переходять до того, до якого приєднується, до наступних виборів.  А голова ради цього району стає заступником голови об’єднаного району», – пояснив пан Ганущак. Законопроект також пропонує схему встановлення меж районів: по зовнішній межі сільських, селищних та міських рад. На думку пана Ганущака, кількість таких об’єднаних районів буде не більше 100.

Питання районів необхідно вирішити якнайшвидше. У тому числі, для збалансованого бюджету 2018 року. «Вже бюджет 2016 року став для районів проблемним. У бюджеті 2017 з’явилися стабілізаційні гроші, щоб збалансувати установи у районах, які є неповноцінними. Але у цьому році у нас буде 400 ОТГ. Посипиться абсолютна більшість районів. Ми не можемо втратити час, необхідно на весняній сесії прийняти рішення, які дадуть змогу збалансувати бюджет 2018 року і продовжити реформу. Якщо ми цього не зробимо, будуть величезні проблеми у бюджетному процесі та опір районів», – вважає Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Громадської організації «Інститут громадянського суспільства».

За підрахунками, утримання районної держадміністрації чисельністю до 100 людей коштує 6 мільйонів щорічно. Апарат районної ради обходиться у від 1 мільйона 200 тисяч до 1 мільйона 800 тисяч. «Це – вартість водогону одного села. Громадам також не вистачає кваліфікованих кадрів, [які могли б перейти з районного рівня] – зазначив пан Ткачук.

15 травня відбудуться слухання у Комітеті Верховної Ради цього законопроекту.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Совет Европы будет помогать Днепропетровщине воплощать реформу децентрализации
Объединение громад на Днепропетровщине: рост бюджетов, дающий развитие
Объединенные громады Днепропетровщины стали лидерами Украины по уровню финансовой состоятельности – Валентин Резниченко
На Днепропетровщине создали 57-ю объединенную громаду – Валентин Резниченко
Как громады Днепропетровщины перенимают опыт Польши по внедрению реформы децентрализации