Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Украина — Россия: каким должен быть формат будущих отношений?

Почти половина населения Украины (49%) считает, что нормализация отношений между Украиной и Россией возможна, но лишь в отдаленной перспективе. Об этом свидетельствуют результаты исследования, проведенного социологической службой Центра Разумкова совместно с Фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива с 16 по 20 декабря 2016 года во всех регионах Украины за исключением Крыма и оккупированных территорий Донецкой и Луганской областей. Опрошено 2018 респондентов в возрасте от 18 лет. Теоретическая погрешность выборки не превышает 2,3%. Опрос осуществлен при поддержке проекта MATRA Посольства Королевства Нидерландов (далее – УКР.).

  • Майже половина населення України (49%)  вважає, що нормалізація відносин між Україною та Росією є можливою, але лише у віддаленій перспективі. Найбільше у віддалену перспективу нормалізації відносин між двома країнами вірять на Донбасі (63%) та в Центрі (52%), тоді як найменше в це вірять на Заході та Півдні (43% та 42% відповідно). Водночас тільки кожен десятий опитаний в Україні вірить у можливість нормалізації двосторонніх відносин між Україною та Росією вже найближчим часом (10%), тоді як майже чверть громадян України у таку перспективу не вірять взагалі (24%). На Заході переконаних у неможливості нормалізації двосторонніх відносин з Росією 38%, тоді як на Донбасі таких тільки 15%. Нарешті, 17% респондентів загалом по Україні взагалі не змогли визначитися зі своєю думкою щодо перспектив нормалізації відносин між Україною та Росією.
  • Більшість громадян України переконані в тому, що нормалізація відносин з Росією можлива передовсім за умови зміни влади (президента) в Росії (47%), за умови припинення військових дій та деокупації Донбасу (43%) та за умови повернення анексованого Криму під юрисдикцію України (31%). Порівняно незначна частка опитаних громадян України вірить у те, що нормалізація відносин між Україною та Росією може відбутись в разі приходу до влади в Україні проросійських політиків та політичних сил (8%), без будь-яких умов (8%) або за умови посилення тиску на Україну з боку західних країн у цьому напрямі (5%). Поряд з цим, 15% опитаних взагалі не змогли відповісти на питання щодо умов, за яких можлива нормалізації відносин з Росією.
  • Найбільш підтримуваним (35%) варіантом політики України щодо Росії на нинішньому етапі є такий, що передбачає максимальне обмеження контактів, згортання будь-якого співробітництва, збереження режиму санкцій та запровадження візового режиму. Підтримка цього варіанту політики є найвищою на Заході (54%), тоді як найменше його підтримують на Півдні та Сході України (24%). Трохи більше чверті українців (28%) підтримують варіант обмеженого співробітництва у критично важливих сферах та питаннях, збереження контактів та двостороннього діалогу, але при цьому визначення «червоних ліній», щодо яких неможливі компроміси. Тільки 15% опитаних готові виправдати пошук будь-яких компромісів з Росією з метою якнайшвидшого врегулювання конфлікту та повернення до дружніх партнерських відносин. При цьому найбільше орієнтованих на пошук компромісів з Росією на Півдні (30%) та Сході (29%), тоді як на Заході та в Центрі такий підхід знаходить підтримку лише у 5% та 7% опитаних відповідно. Значна частина опитуваних (21%) не змогла визначитись щодо того, як Україні найкраще взаємодіяти з Росією за теперішніх умов.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Новогодние надежды и неожиданности: с какими чувствами и мыслями украинцы провожают старый и встречают Новый год
Идентичность и внешнеполитические ориентации украинцев: результаты опроса
Что пережили Украина и мир в 2020 году и чего нам ожидать в 2021: политические и экономические прогнозы
Украина на карантине: что украинцы думают о коронавирусе и мерах по борьбе с ним
Каким медицинским институциям доверяют украинцы и как оценивают угрозы коронавируса