Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Кто и почему будет противостоять медицинской реформе? (Инфографика)

Реформа здравоохранения коснется всей медицинской отрасли — от образования до фармрынка, полностью разрушит старую философию отношений между врачом и пациентом, ударит по лоббистам, которые защищают теневые потоки, и вызовет сопротивление «потребителей» бюджетных средств за койко-места. Об этом заявил заместитель министра здравоохранения Павел Ковтонюк, комментируя вопрос кто выиграет/проиграет от медицинской реформы и ожидать ли сопротивления изменениям (далее – УКР.).

Напередодні винесення відповідних законопроектів на розгляд парламенту він, зокрема, зазначив: «Будь-які зміни завжди лякають, і це нормальна реакція людей на реформу. Однак її подальше зволікання призводитиме до того, що чисельність українців й надалі скорочуватиметься, про що свідчать демографічні показники. За даними офіційної статистики, за 25 років незалежності населення України скоротилося на понад 9 млн осіб, дитяче – зменшилось майже вдвічі і сьогодні становить 7,6 млн. У цій сумній статистиці не останню роль відіграє неефективна система охорони здоров’я».

Павло Ковтонюк розповів як реформа вплине на галузь. Так, впровадження оплати за конкретну медичну послугу або пролікований випадок знищить хабарі в конвертах, які пацієнти зараз платять всім – від санітарки до головного лікаря. «Між лікарем та пацієнтом не буде готівкових розрахунків і хворого на каталці не питатимуть чи є у його родичів гроші, аби заплатити за операцію», – зазначив заступник міністра.

Використання європейських протоколів лікування, у свою чергу, знищить таке поняття як «поліпрагмазія», коли пацієнту виписували надмірну і непотрібну кількість ліків.

Впровадження референтних цін на ліки суттєво вплине на їх вартість та унеможливить «накрутки», коли ціна одного й того ж препарату в Україні вища, ніж, наприклад, у Польщі. А закупівля ліків через міжнародні організації знищить корупцію на тендерах.

Окремо масштабні зміни торкнуться інфраструктури галузі у зв’язку з підсиленням одних лікарень та перепрофілюванням інших.

За всіма згаданими сферами стоять великі фінансові потоки. Тож, реформа матиме широке коло противників в особі: хабарників в лікарнях та медуніверситетах, фармацевтичних лобістів та несумлінних дистриб’юторів, функціонерів, які утримували стіни і ліжка, депутатів, які не хочуть робити непопулярні кроки і ховаються за риторикою про недосконалість законопроектів чи неідеальність розрахунків.

До тих, хто виграє від реформи належать: звичайні лікарі, які сумлінно роблять свою роботу та зарплата яких тепер залежатиме від кількості пацієнтів; молоді лікарі, які отримають європейську освіту; аптечний та фармацевтичний бізнес, які готові до чесної роботи на ринку; всі українці, які не будуть нести необґрунтовані витрати на ліки та медпослуги.

«Зараз вирішальний час для уряду і нашої галузі. Нинішня парламентська сесія чітко покаже хто з політиків реально хоче змін, а хто продовжить 25-річну мантру про нову концепцію, закон чи пілотний проект в медицині», – зазначив Павло Ковтонюк.

Переглянути інфографіку: https://goo.gl/R7JvUN

Завантажити та роздрукувати: https://goo.gl/YdK75O

Переглянути інфографіку в кольорі: https://goo.gl/Mmjngv

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Названы лучшие врачи Днепра в рамках реформы здравоохранения
Почти 350 тыс жителей Днепропетровщины уже выбрали своего врача первички
В Днепре подписали около 88 тысяч деклараций с врачами первичного звена
В Днепре возобновили кампанию по выбору врача первичной медицинской помощи
Ждут ли Днепропетровскую область изменения в работе скорой помощи?