Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Криворожское ОСМД «Лысяка, 22»: успешный опыт в программах софинансирования

Комфортная жизнь жителей многоэтажек прежде всего зависит от самих хозяев и их сознательного отношения к общим конструкциям здания в целом. Криворожане, которые поняли всю степень ответственности за общее имущество, организуются и создают объединения совладельцев многоквартирного дома (ОСМД). На помощь им приходят правительственная и муниципальные программы.

Хотя ОСМД «Лысяка, 22» и молодое объединение, однако уже может поделиться опытом участия в программах софинансирования. Об истории дома Гражданской сети ОПОРА рассказал председатель правления Алексей Колесник (далее – УКР.).

Об’єднання «Лисяка, 22», що знаходиться за відповідною адресою по вулиці Лисяка, є чотирьохпід’їздною чотирьохповерхівкою на 32 квартири. Будинок введено в експлуатацію у 1958 році. Більшість мешканців – це люди похилого віку, але з сучасним поглядом на вирішення житлових питань.

«У 2009 році я оселився в цьому будинку. Його особливість у тому, що він містить мікропідвали, які частина мешканців використовує для власних господарчих потреб. В одному з таких приміщень я зробив ремонт. І це спонукало мене звернути увагу на мережу холодного водопостачання, яка на той час знаходилась в аварійному стані. Прорив труби загрожував новенькому ремонту. Тому моя перша ініціатива з організації мешканців була спрямована на заміну труби і додаткового облаштування пожежних відводів», – розповідає Олексій Гаррійович.

Наступна потреба в акумуляції спільних зусиль виникла у 2015 році, коли співвласники вирішили встановити загальнобудинковий прилад обліку тепла. Після його облаштування мешканці здобули реальний облік наданої послуги і відчули на собі економічний ефект.

Того ж року знайомство з сусідським ОСББ дало поштовх піти шляхом самоуправління. Каталізатором стала низка обставин: утричі завищена приватним ЖЕКом ціна для впровадження будинкового лічильника електроенергії і проводки, величезні переплати за надані послуги, безконтрольно зростаючі тарифи обслуговуючої компанії, потреба у капітальному ремонті покрівлі.

«Отримавши необхідну інформацію від голів діючих ОСББ та заручившись підтримкою достатньої кількості жителів, у березні 2016 року ми зареєстрували об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Лисяка, 22». Дослідивши житлову сферу, я побачив зручну модель управління домами зі схожими характеристиками, яка виражалась у простій формулі: голова на громадських засадах плюс технічний партнер. Технічний партнер у цьому випадку бере на себе близько 70 % організаційної роботи, яку контролює і допомагає виконувати голова. Для мене принципово важливим є якісне виконання робіт, тому я ретельно ставлюсь до будь-якого ремонту і особисто прагну контролювати найдрібніші деталі», – ділиться пан Олексій.

Свою діяльність ОСББ «Лисяка, 22» розпочало з приведення до ладу підвалів. У процесі з’ясувалось, що підвальними приміщеннями міг користуватись хто завгодно, навіть іногородні. «Тепер частину цих приміщень ми здаємо в оренду, зайва копійка не завадить», – коментує голова правління.

Далі мешканці усунули мікровитоки та частково замінили труби у каналізаційній системі. Провели освітлення у підвалі. У місцях загального користування встановили нову електрощитову та замінили проводку. На сходових маршах замість ламп розжарювання облаштували енергозберігаючі. Тепер у порівнянні з сусідським будинком-близнюком об’єднання сплачує за спожиту електроенергію у декілька разів менше.

Для безпеки жителі поставили броньовані двері з домофоном. Наразі потроху звільняють від сміття горище, вже налагодили освітлення. Облагородили подвір’я, спиляли дерева.

Завдяки налагодженому діалогу з начальником управління благоустрою та житлової політики міськвиконкому Іваном Карим, прибудинкову територію об’єднання забезпечили освітленням.

Участь у програмах співфінансування

Термомодернізацію будинку жителі почали зі встановлення енергоефективних вікон у місцях загального користування. Для цього скористались урядовою програмою «теплі кредити».

«Для роботи з банком потрібна хороша кредитна історія, тому ми почали з невеликої суми. У листопаді 2016 року в АБ «Укргазбанк» оформили позику на вікна у розмірі 36,5 тис. грн. Державна компенсація по тілу кредита завдяки субсидіантам склала близько52 %. За міською програмою ми також отримали відшкодування 20 %. Враховуючи ці виплати, ми змогли погасити кредит достроково», – зазначив Олексій Гаррійович.

Оскільки роботи проводилися у холодний період, ефект від нового обладнання квартировласники відчули одразу. У під’їздах на декілька градусів підвищилася температура, навіть там, де вже були вирізані стояки труб опалення.

Хороший економічний та енергетичний досвід надихнув об’єднання взяти повторну участь у програмі «теплих кредитів». Чергову позику жителі оформили для придбання протипожежних тамбурних дверей, які містять базальтову вату, що виконує функцію утеплювача, а також на заміну труб теплопостачання на горищі на поліпропіленові та їхню теплоізоляцію. Таким чином, мешканці додатково зможуть максимально убезпечити будівлю від втрат тепла. Очікувані результати після проведення таких комплексних заходів – зниження споживання тепла у наступному опалювальному сезоні на 15-20 %.

У цьому році ОСББ «Лисяка, 22» взяло участь у конкурсі міні-проектів «Мій дім – ОСББ», що проводиться в рамках реалізації програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку у Кривому Розі на 2017 – 2019 роки. Згідно положення, основними критеріями відбору стали мінімальна заборгованість за комунальні послуги, грошовий внесок ОСББ – 10% від вартості проекту, наявність виконаних робіт з ремонту конструктивних елементів внутрішньо-будинкових інженерних мереж або впорядкування прибудинкової території.

Об’єднання стало одним з переможців. Тому вже в липні за кошти міського бюджету, а це 432 тис. грн, в будівлі розпочнеться капітальний ремонт покрівлі. Фінансова участь кожного квартировласника в реалізації цього проекту склала1500 грн.

«Енергоефективність – це поняття комплексне. Воно включає не лише ремонтні заходи, а й платіжну дисципліну та відповідальне ставлення кожного жителя будинку до спільного майна. А для успішної роботи об’єднання в напрямку термомодернізації достатньо хорошою підмогою є державна програма «теплі кредити» та міська програма сприяння розвитку ОСББ», – підкреслив голова правління Олексій Колесник.

Зауважимо, що подати заяву на участь у конкурсі міні-проектів «Мій дім – ОСББ» можна з 1 січня по 23 лютого 2018р. за адресою: каб.552, пл. Молодіжна,1, управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради.

 

1 комментарий

  1. Самоизбранный председатель осбб лысяка 22. Пришел к власти путем обмана жильцов. Где в настоящем времени узурпировал вдасть, творит произвол и мошенничество в сфере финансов осбб
    Внедрил выиагательство-как способ взыскание задолженности. Являясь самым непдекватным управляющим а службах Где был он. Жельци стали заложниками диктатуры капризных прихожей паранойного управляющего.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: С начала года в Днепре отремонтировали почти 300 лифтов и 110 кровель
В Днепре проводят бесплатные курсы для управляющих многоквартирных домов
На Днепропетровщине с начала года создали почти 70 ОСМД – Валентин Резниченко
В Украине введут пеню за долги по коммуналке: что ожидает днепрян в ближайшее время
В Днепре заработал единый контакт-центр по вопросам благоустройства и ЖКХ