Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Как украинцы относятся к возможному введению визового режима с Россией

Большинство населения Украины (51%) не поддерживает возможного внедрения визового режима с Россией, поддерживают — 33%, и еще 16% своего отношения не определили. Из всех регионов поддерживают визовый режим с Россией только в Западном (60% поддерживают, 28% — нет), в остальных — преобладает негативное отношение: в Центральном регионе поддерживают визовый режим с Россией 28%, не поддерживают — 53%, в Южном — соответственно, 14% и 62%, в Восточном — 20% и 66%.

Об этом свидетельствуют результаты общенационального опроса населения Украины, проведенного Фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива и Центром Разумкова с 9 по 13 июня 2017 года (далее – УКР.).

 

  • Негативне ставлення до впровадження візового режиму з Росією, вочевидь, пов’язане з тим, що 51% жителів України мають родичів, друзів чи близьких знайомих, що проживають в Росії. Найбільше близьких людей мають у Росії жителі Східного регіону (73%), але й  у інших регіонах про те, що ці звʼязки для них вагомі, вказало: 48,5% у Південному регіоні, 47% – у Центральному і 33% у – Західному. Наявність близьких людей у Росії впливає на ставлення до візового режиму з Росією: серед тих, хто такі зв’язки має, 25% підтримують впровадження візового режиму з Росією, 63% – ні, а серед тих, хто не має близьких людей в Росії, підтримують впровадження візового режиму 38%, не підтримують – 42%.

 

  • Водночас візити  українців до Росії та росіян до  України нині  не надто часті: за останні три роки приймали гостей із  Росії  14% українців, найбільше – 19%  – на Сході, найменше – 9% – на Заході.  А в Росії за останні три роки побували  8% українців, найбільше – 14% – зі Сходу, найменше – 5% – із Заходу). (Щоправда, у вибірку не потрапити ті, хто й сьогодні перебуває в Росії на заробітках).

 

  • Поїздки  в Росію чи приїзд гостей із Росії  істотним чином впливає на ставлення до впровадження візового режиму з Росією: серед тих, хто за останні три роки приймав гостей із Росії, виступають проти візового режиму (73%), а серед тих, хто сам у цей час побував  у Росії – 89%.

 

  • Блокування російських  соціальних мереж («ВКонтакте» та «Одноклассники») та сервісів (Mail.Ru,  Yandex.ru та ін.) не підтримує більшість населення України (підтримують – 28%, не підтримують 53%).  Лише у Західному регіоні дещо переважає підтримка блокування російських сайтів та сервісів (підтримують 40%, не підтримують 35%). В усіх інших регіонах негативне ставлення істотно переважає: у Центральному регіоні підтримують блокування сайтів та сервісів 20%, не підтримують 55%, у Південному регіоні, відповідно, 6% і 67%, Східному – 15% і 61%.

 

  • Негативне ставлення до блокування російських сайтів та мереж здебільшого пояснюється тим, що ними користувалася значна частина населення: соціальною  мережею  «ВКонтакте» – 41%, мережею  «Одноклассники» – 41%, Інтернет-порталом «Яндекс» – 29%,  поштовим сервісом Mail.ru – 21,5%. Загалом не користувалися жодними з російський мереж і сервісів 39% населення, причому серед молоді до 30 років – лише 8%. У соціальній мережі  «ВКонтакте» перебували 79% української молоді.

 

  • Заборона георгієвської стрічки була переважно позитивно сприйнята населенням України: підтримали цю заборону 40%, не підтримали 26%. Водночас регіональні відмінності істотні:  підтримують цю заборону  в Західному регіоні (підтримують  67%, не підтримують 6%) і  у Центральному – відповідно, 41% і 24%, а не підтримують у Південному регіоні (за заборону – 8%, проти – 38%) і у  Східному (за  заборону – 28%, проти  – 41%).  Водночас у цих двох регіонах значна частина ставиться до заборони георгієвської стрічки байдуже; у Південному регіоні – 32%, у Східному – 22%.

 

  • Переважна більшість українців  – 48% – підтримують  встановлення мовних квот на телебаченні, не підтримують квоти  24%, а для 16% це байдуже. Водночас відповіді на це запитання вельми різняться залежно від регіону:  найбільше підтримують мовні  квоти у Західному регіоні (77% підтримують, 4% – ні) та у Центральному  (відповідно,  50% і 23%). У Східному регіоні думки «за» та «проти» майже діляться: підтримують введення квот  34%, не підтримують – 33%. Єдиний регіон, де переважає негативне ставлення до введення мовних квот – Південний: підтримують квоти  22%, не підтримують – 41%. Водночас у Південному та Східному регіонах значна частина опитаних (26% у кожному регіоні) відповіли, що сприймають  введення мовних квот байдуже.

 

Общенациональный опрос населения Украины был проведен Фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива и Центром Разумкова с 9 по 13 июня 2017 года. Опрошено 2018 респондентов в возрасте от 18 лет во всех регионах Украины, за исключением АР Крым и оккупированных территорий в Луганской и Донецкой областях. Теоретическая погрешность выборки — 2,3%.


Опрос проводился при финансовой поддержке программы «Матра» Посольства Королевства Нидерландов.

 

1 комментарий

  1. алекс:

    Все это надумано и придумано людми во власти.Разделяй и властвуй.Простые люди,граждане Украины знают,что мова повина бути українська,а кордон закритий для ворогІв.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: