Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Аттестация депутатов местных советов: первые результаты в Днепре

2 ноября 2017 года в пресс-клубе Днепропетровской областной организации НСЖУ состоялась пресс-конференция «Аттестация депутатов местных советов: первые результаты». Исполнительный директор ОО «Институт Общественной Экспертизы» Алексей Литвинов рассказал о цели и основных задачах проекта «Аттестация депутатов местных советов», который осуществляется при поддержке Национального фонда демократии (NED, США).

В частности, А. Литвинов отметил, что проект направлен на повышение уровня открытости, прозрачности и подотчетности местных депутатов, а также увеличение осведомленности граждан о деятельности представителей их интересов в местных советах. Так, в рамках реализации этого проекта предусмотрен анализ актуальности обнародованной на официальном веб-портале Днепровского городского совета информации о депутатах Днепровского городского совета, отчетов об их деятельности, графики и места приема граждан и др. (далее – УКР.).

«Атестація депутатів місцевих рад» – інструмент комплексної персональної оцінки діяльності депутатів місцевих рад, який був розроблений експертами Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та апробований уперше у 2016 р. Оцінка персональної діяльності депутата заснована на об’єктивних критеріях, що дає змогу кожному місцевому депутату підвищити рівень довіри з боку виборців як до себе персонально, так і до міської ради в цілому.

Проведення незалежної громадської оцінки діяльності депутатів місцевих рад та оприлюднення її результатів має сприяти:

– зміцненню комунікації між виборцями та депутатами;

– підвищенню рівня відповідальності та підзвітності депутатів місцевих рад перед громадянами;

– підвищенню рівня поінформованості виборців про роботу депутатів;

– зростанню довіри громадян до місцевої влади.

Під час прес-конференції Олексій Андреєв, голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», розповів, що для проведення оцінки протягом серпня – вересня 2017 р. експерти та волонтери ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» в межах виконання проекту «Атестація депутатів місцевих рад» провели моніторинг прийому громадян депутатами Дніпровської міської ради, а також перевірили повноту оприлюдненої інформації про депутатів Дніпровської міської ради.

Умовами оцінки визначено, що повною є інформація про депутата місцевої ради, оприлюднена на офіційному веб-сайті міської ради, яка містить: повну біографію (із зазначенням в ній інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан, партійну приналежність), а також фотокартку. Перші результати неприємно вразили експертів. Так, у жодного із 64 депутатів Дніпровської міської ради не оприлюднена повна інформація. На офіційній веб-сторінці Дніпровської міської ради (http://edeputat.dniprorada.gov.ua/) інформація про кожного депутата подана за стандартною структурою: прізвище, ім’я, по батькові, назва фракції, суб’єкт висування, номер територіального виборчого округу, перелік вулиць округу.

Також наведена інформація:

— про діяльність громадської приймальні: графік прийому із зазначенням місця прийому та телефон.

— участь у пленарних засіданнях;

— результати голосування (за, проти, утримався, не голосував, був відсутній);

— біографічна довідка, у якій зазначено дата народження та місце роботи.

— графік особистого прийому (із зазначення обов’язковості/необов’язковості попереднього запису).

Однак відсутня інформація про відвідування кожним депутатом Дніпровської міської ради засідань постійної комісії.

Під час моніторингових візитів виявилося, що актуальна інформація оприлюднена лише у 5 депутатів: Ельдаров Абдула, Луценко Наталія, Маковцев Ігор, Стєпанян Олена, Яровий Віктор.

Наступним етапом оцінки стане моніторинг оприлюднення звітів про депутатську діяльність на офіційному сайті ради або в газеті; повноти інформації, зазначеної у звіті про депутатську діяльність, а саме: 1) роботу у виборчому окрузі; 2) про прийняті радою та її органами рішення; 3) про Вашу діяльність в раді та її органах, до яких Вас обрано; 4) про Вашу персональну участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів; 5) про виконання доручень виборців; звітування про депутатську діяльність на відкритій зустрічі із громадянами; інформування міської ради про результати звітування перед виборцями.

За результатами оцінки  кожен депутат Дніпровської міської ради отримає персональні рекомендації, а експерти організації перевірять чи будуть враховані депутатами надані рекомендації, і проведуть повторну оцінку, яка дозволить показати зміни, які відбудуться в діяльності депутатів.

 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки представниками Одеського КВУ та про його результати можна дізнатись: http://cvu.od.ua/ua/projects/attestation/.

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» здійснюється за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). Проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян про діяльність представників їх інтересів в місцевих радах.

 

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Депутаты горсовета Днепра преимущественно сосредоточились на ремонтах домов
Как депутаты горсовета Днепра отчитываются перед избирателями?
В Днепре презентовали результаты мониторинга соблюдения антикоррупционного законодательства депутатами Днепровского горсовета
Депутаты Днепра хотят привлечь Сергея Суханова к уголовной ответственности
«Скрытые интересы» выявили у депутатов Днепровского горсовета 369 компаний