Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Нардепы-кнопкодавы января-февраля

По меньшей мере шесть нардепов кнопкодавили 12 раз во время голосований Верховной Рады в первые два месяца 2018 года. Такое количество нарушений зафиксировало Общественное движение ЧЕСТНО (далее – УКР.).

Найбільше кнопкодавили представники груп “Воля народу” (6 зафіксованих фактів), та “Відродження” (5). Зокрема, щонайменше по три рази кнопкодавили Володимир Бандуров та Ігор Молоток з “Волі народу”, по два – Василь Гуляєв та Володимир Кацуба з “Відродження”. По одному разу кнопкодавили Антон Яценко (“Відродження”) та Олександр Долженков (“Опозиційний блок”).

Яценко і Гуляєв є лідерами неособистого голосування у Верховній Раді 8-го скликання – станом на кінець лютого на їхньому рахунку було відповідно 29 і 20 кнопкодавств.

Ось повний список депутатів-кнопкодавів:

1. Володимир Бандуров («Воля народу») – 3

2. Ігор Молоток («Воля народу») – 3

3. Василь Гуляєв («Відродження») – 2

4. Володимир Кацуба («Відродження») – 2

5. Антон Яценко («Відродження»)

6. Олександр Долженков («Опозиційний блок»)

Як раніше повідомляв Громадський рух ЧЕСНО, у листопаді 2017 р. депутати Верховної Ради встановили абсолютний рекорд з кількості кнопкодавств, а кількість кнопкодавів у ВРУ 8-го скликання перевалила за 100 і становить уже майже чверть депутатів.

Нагадаємо, ст. 84 Конституції України зобов’язує народних депутатів України голосувати особисто. Проте чинне законодавство не передбачає жодних санкцій до депутатів за порушення цієї норми. 28 лютого Конституційний суд України скасував “мовний” закон Ківалова-Колесніченка через процедурні порушення під час його ухвалення, до яких належить і неособисте голосування.

Громадський рух ЧЕСНО з 2011 року фіксує факти кнопкодавства та бореться за дотримання народними депутатами конституційної вимоги голосувати особисто. Із січня 2017 р. ЧЕСНО щомісячно оприлюднює антирейтинг кнопкодавів.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: КИУ назвал наименее и наиболее продуктивных депутатов Рады
В Раде реально голосует только 200 депутатов
Только треть нардепов посетили все заседания Рады в октябре
54 депутата пропустили 90% голосований Рады в октябре
Меньше половины нардепов посетили все заседания Рады в сентябре, — КИУ