Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Юристы, журналисты и физруки. Какое образование получили нардепы VIII созыва

Прежде чем стать хирургом, нужно закончить медицинский университет, чтобы стать хорошим агрономом, нужно учиться в сельхозакадемии, а какое образование нужно получить, чтобы стать народным депутатом? Аналитики «Слова и Дела» решили разобраться, сколько в Верховной Раде VIII созыва дипломированных специалистов и какие у народных депутатов профессии. Во время мониторинга специальностей учитывалась информация только о первом полном высшем образовании (далее – УКР.).

Із 423 народних депутатів лише 11 не отримали повну вищу освіту. Понад 97% народних депутатів VIII скликання мають повну вищу освіту, з них 1,9% не уточнюють, яку саме й де вони вчилися. Принаймні у відкритих джерелах цієї інформації немає.

Найбільше в нинішньому парламенті економістів, юристів та інженерів. Якщо говорити про спеціалізацію, то серед 81 депутата-економіста налічується 17 фахівців у банківській справі, фінансах і кредитах, 14 – у міжнародній економіці та 26 – на підприємствах. Дипломи юристів отримали 76 нардепів, серед яких 39 – за спеціальністю «Правознавство». Ще 7 осіб – у галузі міжнародного права. Й лише один нардеп отримав юридичну освіту за спеціальністю «Конституційне та міжнародне право».

Із 73 депутатів із дипломом інженера найбільше механіків – 18, будівельників – 8 і металургів – 6. Є в Раді один інженер у сфері авіаційних і космічних систем, один інженер-автомеханік, інженер-електрик та інженер-сантехнік.

Педагоги можуть легко створити в Раді власну «фракцію» з 50 дипломованих фахівців, серед яких 35 учителів та 15 викладачів. Причому це об’єднання цілком могло б постояти за себе, оскільки серед учителів є 10 фізруків та один учитель праці.

Нинішній склад Верховної Ради також запам’ятається рекордною кількістю колишніх журналістів, які швидко перекваліфікувалися в законотворців. Також у парламенті зараз є 16 професійних істориків, 15 лікарів, 14 військових і 10 агрономів.

Цікаво, що нардепами стали тільки 6 професійних політологів і один системний аналітик. Серед народних обранців є професійна співачка, два екологи, два перекладачі та один мистецтвознавець.

Детальніше – на інфографіці.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Во время карантина нардепы побили антирекорд по участию в голосованиях Рады
Эксперты насчитали 65 законов, на которые монобольшинство не нашло 226 голосов
Полгода Раде IX созыва: как работали украинские парламентарии
Печальная экономия: депутаты-прогульщики недоработали на 3 миллиона
КИУ назвал союзников Слуги Народа в Раде