Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Финансовое состояние вынужденных переселенцев ухудшилось за последние 3 месяца — результаты опроса

54% внутренне перемещенных лиц (ВПЛ) тратят свои средства исключительно на питание или вынуждены экономить даже на этом. Об этом свидетельствуют данные опроса проекта ЕС «Содействие восстановлению и устойчивому решению проблем ВПЛ и пострадавшего от конфликта населения в Украине», проведенного в марте 2018 года. Этот показатель вырос на 10% по сравнению с предыдущим опросом в декабре 2017 года. Исследование провела Международная организация по миграции (МОМ), Агентство ООН по вопросам миграции. 2420 ВПЛ опросили путем личных интервью, а еще 3611 ВПО — по телефону (далее – УКР.).

За даними опитування, поточний середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства ВПО становить 2 239 грн, що на 207 грн менше, ніж у грудні 2017-го, і нижче за прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України в березні цього року на рівні 3 215 грн. Чверть домогосподарств ВПО мають середньомісячний дохід до 3 тис. грн, тоді як майже половина сімей ВПО живуть на 3–7 тис. грн на місяць.

«Конфлікт на сході України та його економічні наслідки за останні роки підірвали здатність людей долати труднощі, натомість посиливши їхню уразливість», ― підкреслив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

Згідно з дослідженням, медичне обслуговування наразі недоступне для багатьох вимушених переселенців через високу вартість ліків та послуг. Частка ВПО, задоволених доступністю медичних послуг, різко знизилася з 85% у грудні 2017-го до 62% у березні 2018 року.

Водночас ситуація із зайнятістю ВПО залишається відносно стабільною з червня 2017-го. Наразі працевлаштовані 48% переміщених осіб. 12% ВПО активно шукають роботу, і переважна більшість із них (78%) ― жінки. Майже 40% серед тих, хто шукає роботу, зазначили, що найбільшою проблемою є відсутність вакансій.

«Надавши допомогу понад 220 тис. людей, що постраждали від конфлікту в Україні, МОМ прагне й надалі співпрацювати з Урядом та громадянським суспільством України, донорами, Гуманітарною групою країни та іншими міжнародними партнерами задля підвищення стійкості найуразливіших груп населення, постраждалих від конфлікту на сході країни», ― сказав Томас Вайс.

Голова Представництва ЄС в Україні, посол Хюґ Мінґареллі, пояснив, що тисячі ВПО вже скористалися допомогою ЄС для поліпшення умов проживання, ще більше людей отримують необхідне навчання та малі гранти для власного бізнесу. Окрім грантів та гуманітарної допомоги Європейський інвестиційний банк надає Україні позики на проекти з відбудови у 5 східних регіонах.

«Конфлікт на сході України продовжує викликати нові гуманітарні потреби, руйнувати місцеву інфраструктуру та негативно впливати на дохід багатьох родин. На жаль, вимушене переміщення та брак можливостей змушують багатьох переселенців повертатися в небезпечні регіони й ризикувати своїм життям. Євросоюз як найбільший донор продовжить робити все можливе задля поліпшення становища ВПО та покращення їхнього доступу до працевлаштування та основних послуг», ― зазначив посол Хюґ Мінґареллі.

Довідкова інформація: Проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» розрахований на 1,5 року: з січня 2017-го по липень 2018 року. Мета − підтримати самозайнятість та мікропідприємництво ВПО та людей, постраждалих від конфлікту, посилити соціальне згуртування та розвиток громад, зібрати достовірні дані щодо ситуації та потреб ВПО, а також підтримати державні установи, що займаються їхньою реєстрацією. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується МОМ.

Представництво МОМ в Україні почало працювати в Києві у 1996 році. За 21 рік діяльності в Україні МОМ, працюючи напряму або через своїх партнерів у проектах, надала допомогу близько півмільйона мігрантів (українців та представників інших національностей), переміщених осіб, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми та представників інших уразливих груп. Представництво МОМ в Україні регулярно проводить опитування щодо ситуації з ВПО в Україні з березня 2016 року.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Что украинцы думают про COVID-19 и карантин: результаты опроса
Какими соцсетями пользуются украинцы: результаты опроса
Какие проблемы больше всего волнуют украинцев?
Влияние безвиза на пересечение границы: мнения разделились
Что украинцы думают о безвизе