Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


С начала года в Украине зафиксировано 117 случаев нарушений свободы слова — ИМИ

За пять месяцев 2018 года эксперты Института массовой информации (ИМИ) зафиксировали в целом по Украине 117 случаев нарушений свободы слова, которые произошли в 21 регионе страны. За аналогичный период 2017 года было зафиксировано меньше таких случаев (101). Таковы результаты ежемесячного мониторинга Института массовой информации «Барометр свободы слова» (далее – УКР.).

До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози і залякування журналістів.

Найбільшу кількість порушень за п’ять місяців 2018 року було зафіксовано в категорії “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” – 53 (за аналогічний період 2017 року – 34 випадки). Різке зростання в категорії “перешкоджання” експерти ІМІ зафіксували у 2018 році в лютому – 18 випадків та у травні – 12.

Другу позицію посіла категорія “побиття та напади” – 14, у 2017 році ця категорія посідала лише четверту позицію з 7 випадками.

Цього року погрози посіли третє місце – 13 випадків (за аналогічний період минулого року погрози були на тому ж місці з 15 випадками).

Водночас із початку року ІМІ зафіксував зменшення випадків обмеження доступу до публічної інформації. Зокрема, експерти ІМІ зафіксували 9 таких випадків. Ця категорія посіла цьогоріч четверту позицію, за той же період 2017 року ця категорія посідала другу позицію з 16 випадками.

Лідером з порушень прав журналістів з початку року став Київ з областю (54 випадки).

Далі йдуть Миколаївщина (7 випадків) та Одещина (5 випадків). В інших регіонах зафіксовано по чотири випадки, по три, два та одному випадку.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: 235 нарушений свободы слова зафиксировано в Украине в 2018 году
В сентябре зафиксировано 6 случаев избиения журналистов
СБУ отказалось расследовать системные поджоги СМИ и запугивание журналистов в Каменском, – НСЖУ
Кривой Рог: суд смягчил меру пресечения экс-чиновников, причастных к нападению на журналиста
В июле зафиксировано восемь случаев физической агрессии в отношении журналистов, — НСЖУ