Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Что мешает получать паспорта удобно и по умеренным ценам?

25 июля 2018 года во время пресс-конференции «Два года паспортной реформы: проблемы без решения?» эксперты обсудили проблемы паспортного закона, который уже 2 года действует в Украине (далее – УКР.).

Член правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук звернув увагу, що плата за внутрішні та зовнішні паспорти непрозора, бо включає кілька окремих складових. Їх визначає Кабінет Міністрів та поліграфкомбінат «Україна». Це – типовий «ручний» режим», — зазначив експерт.  Цією непрозорістю користується і ДП «Документ» (підприємство у сфері управління ДМС), яке додатково незаконно стягує ще по 400 грн. на кожному закордонному паспорті.

Є проблема і з цифровими чіпами. Новий паспорт громадянина Україна, який має вигляд картки, повинен містити «цифровий чіп» (БЕН) — а це робить паспорт суттєво дорожчим. «Щоб прийняти заявку для виготовлення такого документу, треба мати спеціальне обладнання та захищені канали зв’язку. Це означає, що місць, де можна замовити такий паспорт, суттєво менше, ніж могло би бути», — акцентує Віктор Тимощук. «При цьому такий паспорт не використовується для безвізових подорожей до ЄС. А для отримання послуг он-лайн у цивілізованому світі надають перевагу вже не цифровому підпису, а іншим засобам цифрової ідентифікації» — додав експерт.

«Коли ви замовляєте послуги, то без паперової довідки про реєстрацію місця проживання у більшості державних чи приватних установ не приймуть лише один паспорт у формі картки. Інформацію про місце проживання не наносять на пластикову поверхню карткового паспорту, вона – тільки у чіпі. Щоб зчитати з нього інформацію, потрібне спеціальне обладнання, а його скрізь не вистачає. І така довідка розміром А4 є вкрай незручною — наголошує Наталія Соколенко, заступник головного редактора «Громадського радіо».

Щодо переліку документів, необхідних для отримання внутрішнього та закордонного паспортів, — він врегульований лише на підзаконному рівні. Його немає в Законі «Про Єдиний державний демографічний реєстр…» (ЄДДР), а це на практиці створює громадянам проблеми. Особливо вразливими є ВПО. Від них вимагають багато інших документів, які усі інші громадяни надавати не зобов’язані. «Отже, так продовжуватися більше не може. Саме тому ми у ЦППР не гаяли часу та розробили законопроект, щоб вирішити усі болючі проблеми паспортної сфери. Ми вже його направили до МВС та ДМС» , — повідомив Євген Школьнийексперт Центру політико-правових реформ.

Експерт розповів, що в законопроекті пропонується суму плати за внутрішній та закордонний паспорт визначити як єдиний платіж та закріпити в законі; кожному замовнику ID-картки надати право замовити документ з чіпом або без; передбачити для громадян ще одну можливість вибору – замовити паспорт громадянина з інформацією про місце проживання на пластиковій поверхні картки, або ж без неї; законом визначити вичерпний перелік документів для отримання паспорта; надати ДП «Документ» статус суб’єкта, аналогічний до акредитованих суб’єктів у сферах державної реєстрації нерухомості та бізнесу тощо.

Прес-конференцію організовано Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ЦППР, жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Услуги МВД: новые правила — старые проблемы
Уже в 14 ЦНАПах Днепропетровщины можно получить биометрические паспорта – Валентин Резниченко
Каменской ЦПАУ готовят к открытию после масштабной реконструкции
Биометрический загранпаспорт: в криворожской «Визе» в порядке «живой» очереди не принимают
В Терновском районе Кривого Рога открыли паспортный офис центра «Виза»