Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Какие проблемы беспокоят украинцев?

67% украинцев обеспокоены войной на Востоке Украины. Также среди проблем, которые больше всего беспокоят украинцев — уровень жизни (54%), экономическая ситуация (42%) и безопасность Украины (23%).

Об этом свидетельствуют результаты исследования, проведенного Киевским международным институтом социологии (далее – УКР.).

З усіх проблем, зазначених в питанні, найменше українців турбує статус російської мови в Україні (2%) та відносини з Європейським Союзом (4%). Такі проблеми, як відносини між громадянами України різних національностей, відродження української нації, анексія Криму, хвилюють 5-6% громадян.

Порівняно з 2016-2017 роками, занепокоєність громадян війною на Сході України, рівнем життя та економічною ситуацією дещо знизилась, проте залишається високою. Політична ситуація в Україні теж стала непокоїти меншу частка громадян (від 15% у 2016-му до 13% у 2017-му і зрештою 9% у 2018-му). У той же час українців більше стали турбувати екологічні проблеми (з 5-6% до 10%). За два роки також дещо зросла занепокоєність відносинами між громадянами України різних національностей (з 3.5% до 5%), проблемами відродження української нації (з 4% до 6%), та статусом російської мови в Україні (з 1% до 2%), але всі ці проблеми займають останні місця в ієрархії проблем для населення України.

За регіонами:

 • Мешканців Західного регіону значно менше, ніж мешканців інших регіонів, хвилюють рівень життя (44% проти 55-59% в інших регіонах) та економічна ситуація в країні (33% проти 40-47% в інших регіонах).
 • Хвилювання щодо безпеки України дещо більше характерні для жителів Західного і Південного регіонів (30% та 23% відповідно), порівняно із жителями Центрального та Східного регіонів (по 20%).
 • Частка громадян, занепокоєних злочинністю, вища в Центральному регіоні (18%), якщо порівнювати зі Східним регіоном (10%).
 • Відносини з Росією більше турбують жителів Східного (25%) та Південного регіонів (18%), відносно менше – жителів Центрального та Західного регіонів (9% та 11% відповідно). Така ж ситуація зі статусом російської мови в Україні : він більше турбує жителів Східного та Південного регіонів (по 5%), ніж мешканців Центрального та Західного регіонів (0,4% та 1% відповідно).
 • Відносини з Європейським Союзом порівняно найбільше турбують жителів Західного регіону (6%), і порівняно найменше – жителів Півдня України (2%).
 • Відносинами між громадянами України різних національностей більше стурбовані мешканці Південного регіону (7%) порівняно з мешканцями Центрального регіону (4%).

За статтю:

 • Жінок більше, ніж чоловіків, турбують війна на Сході України (72% проти 61%) та рівень життя (58% проти 50%).
 • Чоловіків порівняно більше, ніж жінок, хвилюють безпека України (28% проти 20%), політична ситуація (12% проти 7%), відродження української нації (8% проти 4%) і анексія Криму (7% проти 5%).

За типом населеного пункту (місто-село):

 • Економічна ситуація в Україні більше турбує жителів міст (45% серед міського населення та 35% серед сільського). Так само екологічні проблеми більше турбують міське населення (11%), ніж сільське (7%).
 • Натомість війна на Сході України більше хвилює сільське населення, ніж міське (73% проти 64%).

За віком:

 • Економічна ситуація в Україні більше турбує людей середнього віку (30-49 років) та 60-69 років (45-46%), найменше – людей старших 70 років (31%).
 • Екологічні проблеми більше хвилюють людей до 49 років (10-15%), найменше – людей найстаршої вікової групи 70 років (3%).
 • Якщо розглядати відносини з Європейським Союзом, то вони найбільше хвилюють наймолодшу групу (6%), порівняно з віковою групою 60-69 років (1%).

За рівнем освіти:

 • Економічною ситуацією в Україні відносно більше схвильовані люди з середньою спеціальною та вищою освітою (по 46%), порівняно з людьми з неповною середньою (26%) та повною середньою освітою (37%).
 • Стурбованість екологічними проблемами вища серед респондентів з вищою освітою (12%), якщо порівнювати з респондентами з найнижчим рівнем освіти (5%).

 

З 18 по 30 травня 2018 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2025  респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:

3,3% — для показників близьких до 50%,

2,8% — для показників близьких до 25%,

2,0% — для показників близьких до 10%,

1,4% — для показників близьких до 5%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Украина-2020: неоправданные ожидания, неожиданные вызовы. Итоги года в зеркале общественного мнения
Відкриття ринку сільськогосподарської землі: як змінилися суспільні настрої протягом 2019–2020 рр.
Как украинцы оценивают ситуацию в стране и кому доверяют: результаты исследования
Украинцы оценили направление дел в стране и назвали ТОП-проблемы
Каким социальным институтам доверяют украинцы: результаты исследования