Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дайджест децентрализации от ЦРМС представили на Дне открытых дверей

В Днепропетровском Центре развития местного самоуправления представили актуальные новости реформы децентрализации в Днепропетровской области. Во время встречи присутствующие узнали о том, какие громады Днепропетровщины Кабмин признал состоятельными, почему селам выгодно присоединяться к городам, каковы перспективы создания городских ОТГ в Днепропетровской области, что успели громады области воплотить в жизнь в 2018 году из проектов своего развития (далее – УКР.).

Дніпропетровський ЦРМС, створений за програмою «U-LEAD з Європою», зібрав у своєму офісі партнерів децентралізації – представників ОДА, журналістів, громадських активістів, представників громад та усіх, кого цікавлять актуальні новини децентралізаціїї.

Директор Дніпровського ЦРМС Олена Тертишна ознайомила з ТОП-новинами децентралізації в регіоні. Зокрема, щомісяця Центр видаватиме дайджест новин децентралізації. «Це новий інструмент поширення інформації про ті результати й практики, які є в об’єднаних територіальних громадах. Цей дайджест буде розповсюджуватись як серед засобів масової інформації нашої області, так і серед ОТГ та наших партнерів – асоціацій місцевого самоврядування», — зазначила Олена Тертишна.

Вона розповіла про процес створення міських ОТГ шляхом об’єднання міст обласного значення та прилеглих сільських рад. Місто Покров та Шолоховська сілька ради вже почали процедуру об’єднання. Також директор повідомила, що Личківська, Перещепинська, Піщанська, Девладівська, Саксанська, Українська громади Дніпропетровщини Кабмін визнав спроможними.

«Завдяки приєднанню Шолоховської сільської ради до міста Покров бюджет села збільшиться на 6,3 млн. грн. В першу чергу за рахунок податку на доходи фізичних осіб до консолідованого бюджету. Зараз цей податок надходить до районного бюджету. Крім того, збільшиться обсяг трансфертів та субвенцій, які передаються з державного бюджету України. Також громада зможе отримувати субвенції на формування інфраструктури, орієнтовний обсяг 2,3 млн. грн. Загалом після об’єднання бюджет громади може збільшитися на 80 млн грн.», — презентувала економічні переваги об’єднання Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського ЦРМС.

У 2018 році інфраструктурна субвенція для об’єднаних територіальних громад стала на 22 млн більше ніж в попередньому році та склала 157 млн гр. Як розповів Олексій Псарьов, директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА, допомогу з державного бюджету громади витратять на покращення власної інфраструктури: освітлення, водогони, освіта тощо. Половина коштів вже перераховані на рахунки об’єднаних територіальних громад.

«Наші громади одними з перших в Україні розробили інфраструктурні проекти та подали їх на затвердження до Мінрегіону, ми маємо найбільше ОТГ і кількість проектів у нас також найбільша в Україні 183. Тому зараз у наших ОТГ настає гаряча пора, у них немає літніх канікул, одразу після тендерних процедур настає реалізація проектів», — наголосила Олена Тертишна.

Радник з місцевих фінансів Андрій Мужевський презентував результати виконання бюджетів громад за перше півріччя 2018 року. Найбільшу суму базової дотації отримали Іларіонівська (7,4 млн) та Васильківська (7,1 млн), найменшу – Миколаївська (Васильківський район) в сумі 45 млн грн. Власні ресурси об’єднаних громад за підсумком виконання бюджетів за січень-червень 2018 рік склали майже 960 млн грн — це на чверть більше ніж в попередньому році. Виконання планових показників становить 108%.

Олена Гладка, експертка ЦРМС з муніципальних послуг оголосила про другий відбір для надання допомоги на модернізацію та створення центрів надання адмінпослуг від Програми «U-LEAD з Європою». За результатами першої фази матеріально-технічну допомогу від міжнародної організації отримають сім громад: Межівська, Покровська, Васильківська, Царичанська, Томаківська, Солонянська та м. Покровськ.

А начальниця управління з питань розвитку адмінпослуг Дніпропетровської ОДА Олена Лічманенко розповіла деталі та пріоритети першої в Україні регіональної програми розвитку і підтримки сфери надання адмінпослуг. Програма включає в себе чотири важливих розділи, які присвячені стандартизації адміністративних процедур, розбудові та підтримці дієвої мережі ЦНАПів по області, розвитку впровадження електронних сервісів інформаційних систем, навчальній та інформаційній підтримці, популяризації діяльності центрів та поширенню їх кращих практик.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Такие, как Виктор Шмалько, являются примером реформы децентрализации – Юрий Голик
Днепропетровская ОГА реконструирует Площадь Горняцкой Славы в Марганце – Валентин Резниченко
Что будет с селами и поселками Днепропетровщины, которые не вошли в громады?
Борис Филатов рассказал о достижениях децентрализации в Днепре и крупнейших инфраструктурных проектах города
Еще десяти объединенным громадам и одному городу Днепропетровщины европейцы помогут создать надлежащие ЦНАП