Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


ТОП-10 «самых дорогих» решений судов в 2017 году за невыполнение норматива на трудоустройство людей с инвалидностью

В 2017 году Фонд социальной защиты инвалидов (ФСЗИ) потребовал через суд взыскать с украинских компаний около 200 млн. гривен по 9 искам за невыполнение ими 4% квоты по трудоустройству людей с инвалидностью. Это «самые дорогие» судебные дела Фонда. Однако суды отказали во взыскании административных санкций. Лишь один иск на сумму более 10 млн гривен был удовлетворен. Почему сложилась такая ситуация, объясняет эксперт правозащитной организации «Права человека» Сергей Зубарський. Об этом пишет «Громадський простір» (далее – УКР.).

Чому суди відмовляють у задоволенні позовів ФСЗІ про стягнення господарських санкцій за невиконання 4% квоти щодо працевлаштування людей з інвалідністю великими підприємствами?

Великі підприємства навчилися уникати санкцій за недотримання 4% квоти створюючи в штатному розкладі так звані «спеціальні робочі місця» для працівників з інвалідністю та інформуючи про наявність цих вакансій місцеву службу зайнятості. Тому суд розглядає такі дії як максимальне сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю. Адже формально вони виконали свій обов’язок по створенню робочого місця.

Як правило, більшість цих вакансій є низькооплачуваними, часто не на повну ставку. Так і з’являються сотні вакансій двірників, прибиральників, посудомийок, фасувальників на які люди просто не хочуть йти працювати та які роками не заповнюються.

Яким чином позов у 10 мільйонів гривень проти ТОВ «Метінвест-Промсервіс» був задоволений?

Насправді, дивним є не те що ФСЗІ програв 9 судових справ з найбільшими сумами позову, а те, що все-таки було стягнено штрафні санкції на суму позову, який перевищив 10 мільйонів гривень з ТОВ «Метінвест-Промсервіс». Скажу більше, в 2017 році суди розглянули 47 справ, де сума штрафних санкцій за невиконання 4% квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю складала більше 1 мільйон гривень, і лише одна справа була виграна та в одній справі проти Комунального підприємства “Київпастранс” суд задовольнив позов частково в розмірі 120 тисяч від загальної суми позову у 6 мільйонів гривень.

У тому, що «Метінвест-Промсервіс» змушений був сплатити санкції за рішенням суду вбачається недопрацювання юристів даної компанії. Вони хоч і створили «спеціальні робочі місця» для працівників з інвалідністю в кількості 4%, але пропонували вакансії на 0,1 ставки. Саме тому суд визнав «суто формальний підхід відповідача до виконання обов’язку щодо належного інформування центру зайнятості про наявність вільних місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, що, в свою чергу, свідчить про відсутність мети фактичного працевлаштування осіб з інвалідністю».

Cтаття була підготовлена за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Днепровская правозащитница рассказала что делать, если вы не согласны с решением суда
На Днепропетровщине реализуют проект «Я имею право»
Трое судей из Днепра вошли в десятку лучших в Украине
В Днепропетровске создан «Центр защиты», который помогает гражданам, пострадавшим от действий органов власти и чиновников
В Днепропетровске начала работать организация, которая оказывает бесплатную юридическую помощь