Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре представили Концепцию развития органов самоорганизации населения

3 сентября 2018 года состоялась пресс-конференция «Перспективы развития самоорганизации населения в городе Днепре». Спикеры пресс-конференции — реализаторы проекта «Самоорг-Днепр» Роман Сердюк и Вадим Шебанов — презентовали общественности свой взгляд на дальнейшее развитие органов самоорганизации населения и представили Концепцию развития органов самоорганизации населения в городе Днепр (далее – УКР.).

У концепції розвитку містяться пропозиції зафіксувати на папері поточні проблеми самоорганізації населення, такі як відсутність реальних важелів впливу на органи місцевої влади, недостатній рівень фінансування з місцевих бюджетів, небажання делегувати повноваження для вирішення локальних питань мікрорайонів, тощо. Концепція пропонує не лише визнати наявні проблеми, а і закріпити шляхи їх вирішення. Це має стати дорожньою картою розвитку самоорганізації населення в місті та співпраці між органами самоорганізації та місцевою владою.

Взяти участь в обговоренні концепції можуть усі бажаючі як онлайн на сайті організації, так і на круглому столі, який відбуватиметься 12 вересня з 15 до 18 години у центрі «МедіаПростір» (м. Дніпро, просп. О. Поля, 2а).

Автори концепції після широкого обговорення передадуть її до Дніпровської міської ради, разом із пакетом документів, які пропонується прийняти в якості рішень міської ради.

Прийняття цих рішень сприятиме децентралізації в місті та має закріпити на міському рівні принцип субсидіарності в місцевому самоврядуванні.

Проект “СамоОрг-Дніпро” — це міський проект, що реалізується ГО “Інститут реформ та інновацій” в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО “Інститут реформ та інновацій”, жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу.

Контактна особа:

Роман Сердюк, тел. +380661143558 (Viber, Telegram), e-mail: office@iri.pp.ua

Довідкова інформація:

Органи самоорганізації населення — представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення. Це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах, сільські, селищні комітети. Їхня діяльність регулюється Законом України «Про органи самоорганізації населення».

Принцип субсидіарності — правовий та організаційний принцип, відповідно до якого повноваження на всіх рівнях влади (міждержавна, державна, місцева) повинні бути розподілені таким чином, щоби вищі органи приймали рішення тільки в тому випадку, якщо вирішення проблеми на нижчому рівні є неефективним. До прикладу, питання житловокомунального господарства та благоустрою в місті ефективніше вирішувати на рівні міста, а питання оборони чи національної безпеки — на рівні держави. Принцип субсидіарності закріплений в Європейській хартії місцевого самоврядування.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Каковы перспективы самоорганизации населения в Днепре?
В Днепре обсудили избирательное законодательство
Стартует новый общественный проект «СамоОрг-Днепр»
Жителям Днепропетровщины предлагают усилить влияние на местное самоуправление
Институт реформ и инноваций разработал законопроект, который усилит роль граждан в местном самоуправлении