Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Почти все «новые» апелляционные суды возглавили председатели старых судов: инфографика

Двадцать шесть из тридцати одного «нового» апелляционного суда, которые начали работу в начале октября вместо ликвидированных апелляционных судов, возглавили те же самые председатели старых судов. Об этом сообщили эксперты Центра политико-правовых реформ Роман Куйбида и Роман Смалюк, комментируя очередной этап судебной реформы. Об этом сообщает Фундация DEJURE (далее – УКР.).

Вони нагадали, що 28 вересня Президент Петро Порошенко перевів у новостворені апеляційні суди 731 з 882 поданих Вищою радою правосуддя (ВРП) суддів, що пройшли кваліфікаційне оцінювання.

Тобто, крім того, що призначення суддів всупереч Конституції відбулося без конкурсу, голова держави без пояснень не пропустив 10% поданих ВРП кандидатур.

«За однією з версій, переведення не отримали судді, які могли скласти конкуренцію головам судів. Це виглядає правдоподібно, якщо взяти до уваги, що більшість «нових» судів очолили саме голови «старих» судів», — наголосили аналітики у своїй колонці для УП.

За їхніми даними, «нові» голови «нових» судів здебільшого обиралися на безальтернативній основі.

«А це означає, що Адміністрація Президента, готуючи проект указу про переведення, швидше за все, тісно співпрацювала з головами судів. Таким чином могли бути усунуті конкуренти та «незгідні». Отже, Адміністрація Президента отримала лояльних голів судів», — пояснили експерти.

Вони також звернули увагу на те, що ці судді зможуть керувати судами ще 6 років — два строки по три роки, оскільки зможуть формально обійти законодавче обмеження.

«Закон передбачає неможливість обиратися на одну й ту саму посаду більш як два строки поспіль. Більшість голів судів уже не вперше уникнули застосування цього обмеження, маніпулюючи законом: то їх призначали, а не обирали; тепер це не та сама посада, а посада голови іншого суду», — відзначили правники.

Інфографіка підготовлена Фундацією DEJURE за даними ЦППР.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Судебная реформа глазами граждан: что может положительно повлиять на доверие к суду?
Судья из Днепра не подтвердила способность осуществлять правосудие
На Днепропетровщине назначили четырех судей
Второй отбор судей в новый Верховный Суд: старые и новые проблемы
ВСП уволил с должности судью из Днепра