Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


1,8 млн женщин в Украине страдает от физического домашнего насилия

С каждым годом шокирующая статистика о насилии дома неуклонно растет. В 90% случаев — это насилие мужчин по отношению к женщинам, и только 10% сообщений о насилии в семье доходит до правоохранительных органов. По официальным данным, в 2017 году около 600 женщин погибло от рук насильников, сообщает «Громадський простір» (далее – УКР.).

Щоб привернути увагу громадськості до проблеми насильства над жінками, 25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти гендерного насильства». До заходів, які проводяться в Україні в рамках кампанії, благодійна організація “Позитивні жінки” приєдналися у 2014 році, з гаслом “Насильству немає виправдання!” – відтоді кампанія, в якій задіяні активістки, які працюють в сфері ВІЛ, проводиться у 13 регіонах України та охоплює не менше ніж 25 міст України щороку.

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. За результатами дослідження “Сексуальне та репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерне насильство, економічні та політичні можливості жінок, які живуть з ВІЛ в Україні”, яке провели БО “Позитивні жінки, більше третини (35,3%) жінок, які живуть з ВІЛ, зазнавали насильства від сексуального партнера або свого чоловіка. Ця частка значно вища, ніж у середньому серед жіночого населення (19%). Майже половина (47%) жінок після досвіду насильства не мали ніякої підтримки.

Відповідно до Національного звіту про базові показники Цілей сталого розвитку, Україна встановила національну ціль “Знизити рівень ґендерно обумовленого та домашнього насильства, забезпечити ефективне запобігання його проявам та своєчасну допомогу постраждалим” до 2030 року.

З 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (Дня прав людини) в регіональних відділеннях БО «Позитивні жінки» будуть проходити заходи, щоб мобілізувати жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, навколо ідеї про те, що насильство не є нормою, йому немає виправдання і саме жінка повинна перестати його приймати. Основними завданнями акції є підвищення правової грамотність серед жінок, які живуть з ВІЛ, та мотивація їх звертатися за правовою допомогою, а також поліпшення розуміння зв’язку між гендерною рівністю, ВІЛ і насильством.

Більше інформації на сайті www.pw.org.ua.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Днепре рассказали, куда обращаться жертвам домашнего насилия
Жителям Днепропетровщины рассказали о криминальной ответственности за домашнее насилие
В Днепре обсудили методы противодействия домашнему и гендерному насилию
Мэр Днепра встретился с представительницами гендерного движения Gender Stream
Как в Днепре борются с эпидемией домашнего насилия