Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Днепропетровщине тестируют электронный суд

В Покровском районном суде Днепропетровской области внедрили «Электронный суд» в тестовом режиме (далее – УКР.).

За допомогою он-лайн сервісу учасник судового процесу може подати до суду всі процесуальні документи в електронній формі, передбачені чинним процесуальним законодавством України.

Реєстрація в підсистемі «Електронний суд» передбачає реєстрацію персонального електронного кабінету користувача з прив’язаним до нього електронним цифровим підписом.

Потрапити до електронного кабінету можна за посиланням https://id.court.gov.ua/authorise/eds, або зайти на офіційний веб-портал Судова влада (https://court.gov.ua) в категорії «Реєстри та системи» розділ «Електронний суд»  сторінка «Офіційна електронна адреса».

Після заповнення полів «Виберіть ЦСК», «Особистий ключ» та «Пароль захисту ключа» необхідно натиснути «Продовжити». Після вказаних дій користувачу стане доступна сторінка підтвердження особистих даних таких як, ПІБ, ІДН, номер контактного телефону, електронна адреса, тощо. Звертаємо Вашу увагу, що поля ПІБ та ІДН мають заповнюватись автоматично (зчитуватись з ключа). Користувач вказує лише дату народження, номер контактного телефону, електронну адресу, а також встановлює відмітку на згоду з умовами реєстрації. Після введення номеру контактного телефону та електронної адреси, система запропонує отримати коди підтвердження. Після їх введення та натискання кнопки «Підтвердити» користувач потрапить до свого «Електронного кабінету».

В «Електронному кабінеті» знаходиться 7 розділів «Повідомлення», «Справи», «Заяви», «Довіреності», «Статистика», «Кошик» і «Реєстр судових рішень». В розділі «Заяви» користувач може створювати заяви, які подаються  до суду, а для зручності система запропонує наявні шаблони заяв, якими користувач може за бажанням скористатися.  Створення заяви проходить у декілька кроків, починаючи від вибору суду до якого подається заява, закінчуючи сплатою судового збору.

Також, Електронний суд надає можливість долучати в електронному вигляді додатки. Після перевірки і формування заяви, відповідним натисканням на необхідну кнопку потрібно підписати і відправити заву до суду.

Надалі, по мірі проходження в суді заяви, на сервіс «Електронного суду» користувача будуть приходити повідомлення про результати авторозподілу, прийняті судом рішення, повістки, інші процесуальні документи.

Тому, Електронний суд як майбутня складова ЄСІТС (Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) – це один з важливих публічних сервісів для громадян, оскільки передбачає новий раніше відсутній функціонал – можливість громадянам дистанційно (в електронному вигляді), не виходячи з дому чи перебуваючи в іншому віддаленому від суду місця, подавати позови до суду та отримувати в зворотному порядку від суду процесуальні документи.

Нагадуємо, що даний функціонал на даний час працює в тестовому режимі, а запрацює дослідна експлуатація ЄСІТС (Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) з 1 березня 2019 року, в яку також буде входити і підсистема «Електронний суд».

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Судебная реформа глазами граждан: что может положительно повлиять на доверие к суду?
Судья из Днепра не подтвердила способность осуществлять правосудие
На Днепропетровщине назначили четырех судей
Второй отбор судей в новый Верховный Суд: старые и новые проблемы
ВСП уволил с должности судью из Днепра