Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Кривом Роге состоится тренинг для правозащитников и активистов прав человека

Тренинг «Фиксировать и реагировать: сужение возможностей для общественного активизма» состоится в Кривом Роге 26-27 января 2019 года. Целевая аудитория — правозащитники и активисты прав человека из Днепропетровской, Запорожской, Николаевской, Херсонской и Кировоградской областей. Дедлайн — 11 января 2019 года, сообщает «ГУРТ» (далее – УКР.).

Міжнародні організації Freedom House та Democracy Reporting International оголошують конкурс на участь у тренінгу «Фіксувати та реагувати: звуження можливостей для громадського активізму». Захід відбудеться у Кривому Розі 26-27 січня 2019 року. Цільова аудиторія заходу – правозахисники та активісти прав людини з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Ціль тренінгу: надати правозахисникам розуміння основ юридичної та фізичної безпеки, а також розуміння кризових комунікацій в умовах постійного тиску. Остання дата прийому заявок – 11 січня 2019 року. Для збереження якості навчального процесу – кількість місць обмежена.

Організатори беруть на себе витрати на проїзд, навчання і проживання учасників (умови та деталі після отримання підтвердження від організатора про участь). Для зручності організації проїзду, квитки мають бути придбані учасниками самостійно, їхня вартість буде відшкодована по приїзду.

У процесі відбору будуть розглянуті заявки від людей, робота яких викликає, або потенційно може викликати загрози їхній безпеці, та які потребують посилення розуміння принципів юридичної та фізичної безпеки, а також кризових комунікацій. Також перевага надаватиметься правозахисникам, які мають можливість поширити отриманий досвід серед своїх колег, які знаходяться в зоні ризику.

Для участі необхідно:

До 11 січня 2019 заповнити онлайн анкету: https://goo.gl/forms/mUOvyiYN65Ao59r72

Коротко про захід:

Громадські організації, ініціативи, волонтерські групи є вирішальною рушійною силою реформ в Україні. Така провідна роль та надзвичайна активність можливі серед іншого тому, що після Революції Гідності свобода об‘єднань як в теорії, так і на практиці не зазнає утисків, якими відомий попередній політичний режим. Проте, методи, які дозволяють обмежувати діяльність громадських активістів, все ж існують. Це – обшуки офісів організацій, затримання їх працівників, перевірка фінансової діяльності організацій, переслідування та сфабриковані звинувачення, фізичне насильство тощо.

Як фіксувати такі випадки та сприяти їх належному розслідуванню? Що можуть вимагати владні структури у громадських активістів та як протидіяти незаконним вимогам? Чим та як допоможе адвокат якщо до Вас прийшли з обшуком чи з виїмкою документів? Як не підірвати довіру партнерів та формувати громадські коаліції у кризових випадках? Як висвітлювати інциденти у медіа? Чи можливо та як бути готовим до переслідування та спроб застосувати фізичне насильство?

Цей тренінг – черговий захід організаторів, зумовлений звуженням можливостей для громадського активізму. Він проходитиме у форматі, що комбінує теорію та практику, а також гнучко враховує індивідуальні запити громадських активістів.

Попередні подібні тренінги проходили у Львові, Івано-Франківську та Тернополі.

Нагадування:

  • Ви можете взяти участь в тренінгу, якщо займаєтесь громадською діяльність у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Кіровоградській областях
  • Заповнили та відправили онлайн заявку до 11 січня 2019 року
  • Місце проведення та точний графік буде повідомлений відібраним учасникам, проте варто розраховувати на навчання протягом двох повних днів

Контакти

  • ukraine@freedomhouse.org

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Коронавирус и права человека: как пережить зиму?
DOCUDAYS UA-2019 путешествует по Украине: чем организаторы будут удивлять жителей Днепропетровщины?
Как осужденным живется в Софиевской исправительной колонии №45
В Днепре подведены итоги конкурса анимации по правам человека
Права взрослых, детей и инклюзивные условия: что обещает жителям Кривого Рога фестиваль прав