Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Анна Колохина: «Координационный совет — мост между властью и общественными деятелями Днепропетровщины»

Недавно в области создан Координационный совет содействия развитию гражданского общества при Днепропетровской облгосадминистрации. В его составе — представители структурных подразделений облгосадминистрации, депутаты областного совета, представители территориальных органов центральных органов исполнительной власти, а также представители организаций гражданского общества. О том, какие задачи ставит перед собой новый орган, какие вопросы будет поднимать и о планах на этот год — «Вестям Приднепровья» рассказала сопредседатель совета Анна Колохина (далее – УКР.).

— Анно, ви є співголовою Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при обласній державній адміністрації. Розкажіть, коли вона була створена та як пов’язана з нею Ваша діяльність?

— Координаційна рада була створена на початку листопада 2018 року рішенням голови облдержадміністрації. Цьому передував указ Президента Петра Порошенка про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні в 2016 — 2018 роках і національної стратегії розвитку. Згідно з документом, необхідно було створити дорадчі органи з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при відповідних місцевих органах влади. Також була прийнята і затверджена регіональна програма сприяння розвитку громадянського суспільства. Вона дуже довго розроблялася, витримала широке громадське обговорення, до цього процесу було залучено багато громадських організацій, у тому числі і наш Центр. 21 грудня відбулося перше засідання.

— Що це за орган?

— Рада виконує консультативно-дорадчі функції. Є два співголови — від громадських діячів і від державної структури. Загалом у  її складі — представники структурних підрозділів  облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники територіальних органів центральних органів виконавчої влади (19 осіб), а також 20 представників інститутів громадянського суспільства. Серед громадських активістів — організації, що займаються освітньою, спортивною, ЖКГ сферами, захистом прав пацієнтів, патріотичним вихованням, є дослідники, аграрії, промисловці, військові… Коли створювалася Рада, ми говорили про те, що це — не найголовніші громадські організації регіону. Кожен із нас є представником певного напряму ГО, які функціонують в області, щоб донести спільну позицію на засіданні.

— У чому, на Вашу думку, полягає завдання Координаційної ради?

— Насамперед — це розвиток громадських організацій. Щоб після реалізації програми ми могли сміливо сказати, що завдяки їй інститутів громадянського суспільства в області стало більше, і вони надають якісні послуги. Відносно роботи — це обговорення таких питань, як співпраця місцевої влади з громадськими організаціями щодо соціального захисту населення, робота з навчальними закладами, патріотичне виховання тощо. Хочемо навчити юне покоління основ правової грамотності, щоб молодь знала свої права з дитинства. Надалі плануємо надавати правову допомогу населенню. Засідання будемо проводити окремо з кожного блоку питань один раз на квартал. Це хороший комунікативний майданчик, на якому ми представляємо інтереси і проблеми всього громадянського суспільства області.

— Які плани на майбутнє у Координаційної ради?

— У третьому кварталі нинішнього року хочемо провести День громадянського суспільства. Це певний форум громадських організацій, на якому можна буде обмінятися досвідом. Дуже хотілося б співпрацювати із районами та ОТГ, поговорити з їхніми керівниками, розповісти їм про переваги інститутів громадянського суспільства, чим вони можуть бути корисні та як вести цю роботу. Це допоможе більше просувати і розвивати реформу децентралізації, місцевого самоврядування. Для обговорення значущих місцевих питань, розв’язання локальних проблем потрібні активні громадяни, тому наша Координаційна рада орієнтована на їх активізацію у різних сферах суспільного життя. Наша мета — побудувати міцний міст, який дав би змогу налагодити конструктивну співпрацю між органами влади та громадськими організаціями. Розуміємо, що робота нелегка, але ми налаштовані позитивно і конструктивно.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Осознанный выбор: задачи для гражданского общества
Вперед вместе: состоялась Конференция Общественной школы действенных практик ЕС
Как написать проектную заявку: в Днепре состоялся тренинг по грантрайтингу
Завершение предвыборной кампании: как днепрянам избежать манипуляций
Эксперты из Днепра рассказали о приемах манипулирования сознанием перед выборами