Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Репутация 55 из 113 кандидатов в Антикоррупционный суд сомнительна — выводы общественности

Репутация 55 из 113 кандидатов в Высший антикоррупционный суд сомнительна. Такие выводы представили представители общественных организаций Центр противодействия коррупции, Фонда DEJURE, Автомайдан и Трансперенси Интернешнл Украина во время пресс-брифинга в Украинском кризисном медиа-центре (далее – УКР.).

«2,5 роки ми боролися за створення Антикорупційного суду і 2,5 роки політичний клас цьому опирався. Політики все ще не полишили надії провести лояльних до них кандидатів до Антикорупційного суду. Наша задача – цього не допустити. Станом на зараз ми бачимо 55 кандидатів не гідних посісти посади», – розповіла Анастасія Красносільська, експерт ГО «Центр протидії корупції».

Аналітики дослідили декларації кандидатів, їхні бізнесові та політичні зв’язки, а також сумнівні рішення, які вони приймали раніше обіймаючи суддівські посади. Найпоширенішими порушенням з боку кандидатів стало оформлення майна на родичів з метою приховати власні статки та приховування доходів і неправдива інформація в деклараціях. «Наші критерії до визначення доброчесних суддів є дуже суворими. Ми вважаємо, що наявність найменшого обґрунтованого сумніву з боку середньостатистичного спостерігача може завдати шкоди репутації цього суду», – зазначила Ірина Шиба, старша менеджерка проектів Фундації DEJURE.

Також серед порушень мають місце неетична поведінка та сумнівні рішення претендентів на посади в Антикорупційний суд, зокрема проти учасників Революції Гідності. «Судді Майдану» є окремою категорією суддів, які стовідсотково довели, що вони готові безапеляційно виконувати будь-які накази, що до них спускаються згори. Зрозуміло, що такі судді є корисними для будь-якої влади», – додала  Катерина Бутко, керівник проектів ВО «Автомайдан».

До 26 січня Громадська рада міжнародних експертів має накласти вето на сумнівних кандидатів до Вищого антикорупційного суду. Якщо 9 членів ВККС та 3 із 6 членів ГРМЕ не підтвердять відповідність кандидата критеріям професійності та доброчесності, він чи вона остаточно вибуває із конкурсу і не зможе претендувати на посаду судді.  Після цього кваліфкомісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу із решти кандидатів. Для старту Вищого антикорупційного суду потрібно щонайменше 35 кандидатів, 10 із яких працюватимуть в Апеляційній палаті. «Ми сподіваємося, що робота, виконана міжнародними експертами та громадськими організаціями, не буде марною. Завершення формування Антикорупційного суду буде завершенням антикорупційної реформи в Україні і ми не маємо права закінчити цю історію провалом», – підкреслив Максим Костецький, експерт TransparencyInternationalУкраїна.

Новий суд повинен запрацювати вже навесні 2019. До нього перейдуть усі справи НАБУ та САП, навіть ті, що вже слухаються в судах.

Список сумнівних кандидатів доступний за посиланням .

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В законе об Антикоррупционном суде «подменили» апелляцию