Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Сколько коррупционеров на самом деле получили наказание?

В рамках подготовки Альтернативного отчета по оценке эффективности внедрения государственной антикоррупционной политики эксперт Центра политико-правовых реформ Антон Марчук проанализировал статистические показатели деятельности в 2017-2018 гг. cубъектов, специально уполномоченных в сфере противодействия коррупции в соответствии со ст. 1 Закона «О предотвращении коррупции» (далее – УКР.):

  • Національного антикорупційного бюро України;
  • органів прокуратури;
  • Національної поліції України.

Так, як показало дослідження, 2017–2018 рр. суттєво збільшилась кількість облікованих корупційних, пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень – майже на чверть порівняно з попередніми двома роками. Аналогічно збільшилася кількість кримінальних правопорушень, щодо яких особам повідомлялось про підозру.

У 2017–2018 рр. також зросла кількість кримінальних правопорушень, щодо яких обвинувальні акти спрямовувались до суду: у 2017 році – майже на третину, а у 2018 році – ще майже на 19%.

На жаль, неможливо стверджувати, що підвищення цих показників відбулося завдяки підвищенню якості роботи органів досудового розслідування та органів прокуратури. Аналіз причин суттєвого зростання цих показників потребує додаткового дослідження.

Попри те, що показники діяльності органів досудового розслідування та органів прокуратури, якщо вірити статистичній інформації, підвищилися, досягнути суттєвого прогресу в забезпеченні невідворотності покарання за вчинення корупційних, пов’язаних з корупцією, правопорушень так і не вдалося.

Навпаки, спостерігаються негативні тенденції. Кількість осіб, яких було засуджено за такі правопорушення, продовжує скорочуватися як в абсолютній кількості, так і у відсоткових значеннях. Також скорочується і кількість осіб, яких за останнім вироком засуджено до позбавлення волі (81 особа у 2017 році), а відсоток таких осіб серед усіх засуджених так само незначний. При цьому значна кількість осіб звільняється від покарання – у 2017 році таких було близько 27,5%, або 481 особа при 1012 засуджених.

Детальніша інформація про статистичні показники діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції – в Альтернативному звіті з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики, підготовленому Центром політико-правових реформ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Мэр Днепра рассказал о новой волне борьбы с коррупцией среди чиновников горсовета
Как контролировать деньги в школах: в Днепре состоялась презентация системы OpenSchool in UA
В Днепре стартовала Антикоррупционная школа
В Днепре представили результаты работы НАБУ
В двух вузах Днепра провели презентации Антикоррупционной школы