Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре состоялась уникальная дебатная школа

23 марта в Молодежном центре Днепра произошло выдающееся событие дебатного движения в городе — Днепровская дебатная школа (Dnipro Debate School). Об этом сообщает «Громадський простір» (далее – УКР.).

У заході взяли участь близько 40 учасників, серед них переважну більшість становили активні школярі 10-11 класів, студенти та просто звичайні люди, яких зацікавила можливість дізнатись щось нове та цікаве.

Дебати – це інтелектуальне змагання, яким захоплюється молодь у більш ніж 80 країнах світу. Дебати є аргументованою суперечкою, створеною за моделлю Британського парламенту, коли команда Уряду доводить певну ідею (умовний законопроект), а команда Опозиції спростовує її. Переможця раунду визначає суддя, спираючись на продемонстровану якість аргументації та ступінь доведеності позиції.

Кожна команда складається з двох гравців, лінію Уряду та Опозиції представляють по 2 команди, що виступають та готуються окремо. Позиція команди визначається методом жеребкування перед початком гри і командам дається 15 хвилин на підготовку.

Захід організований за ініціативи Дніпровського відділення ВМГО «Федерація дебатів України», яке щорічно проводить подібні заходи, аби надавати звичайним людям можливість навчитись критично мислити та публічно виступати, вміти відстоювати свою точки зору.

Тренерами заходу, які навчали учасників мистецтву дебатів, виступили Давид та Наталія Габшидзе, Іван Кулеба та інші представники Федерації дебатів України, які самі неодноразово перемагали на дебатних турнірах.

Протягом заходу учасники ознайомились з правилами дебатів за британським парламентським форматом, мали змогу спостерігати навчальну гру від організаторів заходу. Також на новоспечених дебатерів чекали два тренінги: перший – з базовою аргументації, другий за темою «Цінності та контекст у дебатах». Після цього самі учасники теж спробували свої сили у дебатних баталіях.

А вже 24 березня більшість учасників Дніпровської дебатної школи зустрілися у протистоянні на Шкільній дебатній лізі (School Debate League) – дебатному турнірі, на якому змагалися школярі міста Дніпро за перемогу та головний приз.

Примітка. Дніпровська дебатна школа відбулася за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI) в межах проекту «Активна Громада: право вибору» за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре дебатеры из разных регионов испытывали формат джедаев
Дебаты кандидатов в президенты: нужны ли они избирателям?
В Днепре в рамках Дня действий пройдут экологические дебаты и тематическая вечеринка
Школьники Днепра будут осваивать мастерство ведения дебатов
Днепропетровские студенты потренируют критическое мышление на дебатах