Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Украине создали сайт, где можно быстро ознакомиться с программами топ-10 кандидатов в президенты

В Украине создали онлайн инструмент, который помогает быстро ознакомиться с программами топ-10 кандидатов в президенты. Проект разработали аналитики общественной организации Centre UA в рамках совместного проекта с «Украинской правдой» «Выборы-выборы». «Здесь можно увидеть позиции кандидатов относительно 22 сфер государственной политики, на которые прямо или косвенно влияет Президент в рамках своей деятельности», — рассказал Андрей Андрушкив, руководитель проектов ОО «Centre UA», на пресс-брифинге в Украинском кризисном медиа-центре (далее – УКР.).

Проект охоплює програми 10 кандидатів які, згідно із щонайменше трьома соціологічними опитуваннями – Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, КМІС та соціологічної групи «Рейтинг» – мають найвищий рівень підтримки. Програми кандидатів завантажили із сайту Центральної виборчої комісії.

«Очікувати, що ті 37% українських виборців які кажуть, що зважають на програми, коли здійснюють вибір, все-таки їх прочитають і будуть розуміти, за що вони голосували – це досить малоймовірно, тому ми вирішили допомогти. Одна з наших цілей – нагадати українському виборцю, що ми обираємо особу, яка має певні повноваження і буде діяти у певному нормативно-правовому полі», – розповіла Марія Левонова, аналітик «Centre UA».

Основні блоки – безпека та оборона і міжнародна політика. Вони розподілені на вужчі питання: блок «міжнародна політика» містить позиції щодо відносин «Україна-ЄС», «Україна-НАТО», «Україна-США» та «Україна-Росія», також щодо відносин із західними сусідами України та країнами Азії. Також охоплені блоки «система влади та взаємодія з інститутами» (антикорупційна політика, судова система, децентралізація), «права людини» та «соціально-економічний розвиток», оскільки Президент має право законодавчої ініціативи і право вето.

Для уникнення непорозумінь, аналітики надсилали до штабів кандидатів опитувальники з проханням уточнити, чи правильно вони трактують позицію кандидата щодо певного питання, та з можливістю вказати позицію щодо питань, про які у програмах згадок не було. «На жаль, із 10 штабів, з якими ми сконтактували, лише 4 дали свої відповіді. Правок щодо правильності трактувань не було, також вони заповнили порожні поля», – зазначила Марія Левонова.

Під час аналізу програм з’ясувалося, що у чотирьох із 10 кандидатів питання Криму у програмах не згадується взагалі. У всіх майже проігноровані питання екологічної політики.

В одному із розділів користувачі можуть пройти тест і визначити, програма яких із кандидатів найбільше відповідає їхнім очікуванням щодо політики президента. «Щоб це не виглядало як маніпуляція, ми подаємо у варіантах відповіді трьох кандидатів, з програмами яких найбільше співпадінь», – зазначив Андрій Андрушків.

На сторінці також подається коротка інформація про кандидата – скільки разів він вже балотувався на посаду президента, які державні посади займав, хто є суб’єктом висування кандидата.

Аналогічний інструмент планують розробити і до парламентських виборів.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Изменения в Избирательный кодекс вступили в силу
Верховная Рада приняла изменения в Избирательный кодекс
ЦИК разрешила голосовать на местных выборах по месту жительства
Днепровский эксперт рассказал об избирательной кампании-2020
Выборы-2020: каким может быть бюллетень для больших громад