Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Чего ждут от нового президента иностранные инвесторы — опрос

Иностранные инвесторы ждут от нового президента борьбы с коррупцией и ограничения влияния олигархов. Об этом свидетельствуют результаты опроса иностранных инвесторов, которое Европейская Бизнес Ассоциация, Dragon Capital и Центр экономической стратегии провели в апреле 2019 года, сообщает Экономическая правда (далее – УКР.).

«Серед опитаних іноземних інвесторів 88% зацікавлені інвестувати в Україну, проте більшість — 68% — очікуватимуть результатів парламентських виборів та формування нового уряду», — йдеться в опитуванні.

На думку респондентів, першочерговими кроками новообраного президента на посаді мають бути демонстрування ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.

Водночас вони вважають, що відхилення від західного геополітичного вектора розвитку країни, підрив засад антикорупційної політики та незалежності Національного банку максимально негативно вплине на інвестиційні та бізнес-рішення опитаних інвесторів у наступні 3-6 місяців.

Четвертий рік поспіль основними перешкодами для інвестицій респонденти назвали розповсюджену корупцію та недовіру до судової системи в Україні.

Значно погіршують інвестиційну привабливість монополізація ринків та захоплення влади олігархами.

Нестабільна валюта та фінансова система втратили місце в топ-3 і стали шостою найбільшою перешкодою для інвестування в Україну.

Суттєвою перешкодою залишається військовий конфлікт з Росією, а також репресивні дії правоохоронних органів, які піднялись з сьомої позиції на п’яту.

Загалом в опитуванні взяли участь 75 респондентів, зокрема портфельні і стратегічні інвестори, які вже мають інвестиції і які тільки планують інвестувати в Україну.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 100 дней после президентских выборов: оценки и ожидания граждан
Кто за кого голосовал на президентских выборах: характеристики социологов