Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Кто за кого голосовал на президентских выборах: характеристики социологов

Победителя президентской гонки Владимира Зеленского в ходе повторного голосования 21 апреля больше всего поддержали самые молодые избиратели и избиратели городов с населением от 100 тысяч и поселков городского типа, тогда как среди избирателей Петра Порошенко большинство людей старшего возраста и жители областных центров.

Соответствующий демографический анализ данных национального экзит-пола второго тура президентских выборов, проведенного фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива совместно с Киевским международным институтом социологии (КМИС) и Центром Разумкова, презентовали во время пресс-конференции в Укринформе (далее – УКР.).

За даними соціологів, Зеленський є лідером серед виборців в усіх вікових групах виборців, причому найвища – серед наймолодших виборців: серед виборців віком 18-29% — 80%, 30-39 років – 73,5%, 40-49 років – 73%, 50-59 років – 72%, 60 років і старше – 69,5%.

Підтримка Порошенка більша серед виборців старшого віку: у групі виборців 18-29 років – 19%, 30-39 років – 25%, 40-49 років – 25%, 50-59 років – 26,5%, 60 років і старше – 29%.

У виборі чоловіків і жінок відмінностей фактично немає: і чоловіки, і жінки рівною мірою віддали перевагу Зеленському (72% чоловіків і 73% жінок), а Порошенку, відповідно, 26% чоловіків і 25% жінок.

Крім того, експерти поінформували, що у населених пунктах різного типу відчутну перевагу має Зеленський, найбільше — у містах з населенням від 100 тис. жителів (87%), селищах міського типу (81%), містах з населенням менше 20 тис. (80%), в містах з населенням від 50 до 100 тис. (74%), у селах (73%). Дещо менший відсоток був отриманий у обласних центрах (68%) та містах із населенням від 20 до 47 тис. (645).

Порошенка порівняно більше підтримали виборці міст з населенням від 20 до 49 тис. (35%) та у обласних центрах (30%).

Також соціологи проаналізували структуру виборців за рівнем освіти. Зазначається, що Зеленський є лідером в усіх освітніх групах, особливо – серед виборців з неповною середньою освітою (82%). Серед виборців з повною середньою освітою, середньою спеціальною та незакінченою вищою підтримка приблизно однакова (відповідно, 78%, 75% та 77%), а серед виборців із повною вищою освітою – дещо менша (67%).

У Порошенка навпаки — кращий результат серед виборців із вищою освітою (31%), а найгірший – серед виборців з неповною середньою освітою (16%).

Водночас експерти нагадали, що у другому турі Зеленський став переможцем в усіх регіонах: найбільший відсоток голосів він отримав у східному (87%) та південному (85%) регіонах, дещо менший – у центральному (70%) та західному (57%).

Порошенко ж свій кращий результаті отримав у західному регіоні (41%), а у решті регіонів істотно нижчий: центральний – 28%, південний – 13,5%, східний – 12%.

“Результати (національного екзит-полу — ред.) відрізнялися дуже неістотно від результатів ЦВК, особливо якщо зважити, що ми не проводили екзит-пол на певних виборчих дільницях — за кордоном, у тюрмах, у лікарнях і т.д., але дуже близькі наші показники до офіційних показників. Це підтверджує, по-перше, те, що вибори справді були чесними і демократичними, а по-друге, що соціологія у нас перебуває на належному професійному рівні”, — підкреслила керівник проекту «Національний екзит-пол’2019», директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Як повідомлялося, 21 квітня 2019 року, у день другого туру виборів Президента, консорціум, до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, провів Національний екзит-пол’2019.

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Теоретично вибірка репрезентативна для України в цілому, для всіх тих дільниць, на яких відбулися вибори. Опитано 14 551 респондента на 300 виборчих дільницях. Застосовувалася методика «таємного голосування». Рівень досяжності склав 74,2%.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 100 дней после президентских выборов: оценки и ожидания граждан
Чего ждут от нового президента иностранные инвесторы — опрос