Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


ЦИК провела жеребьевку по распределению мест партий в бюллетене

Центральная избирательная комиссия на своем заседании 26 июня провела жеребьевку по определению порядка размещения политических партий в бюллетене. В жеребьевке приняли участие 21 зарегистрированная партия, сообщает Гражданская сеть ОПОРА (далее – УКР.).

Отже, 21 липня в бюлетені партії будуть розміщені в такому порядку:

 1. «Опозиційний блок»
 2. «Сила і честь»
 3. ВО «Батьківщина»
 4. «Патріот»
 5. «Сила людей»
 6. «Опозиційна платформа – За життя»
 7. «Партія зелених України»
 8. ВО «Факел»
 9. об’єднання «Самопоміч»
 10. «Європейська солідарність»
 11. «Українська стратегія Гройсмана»
 12. «Громадянська позиція»
 13. «Соціальна справедливість»
 14. «Слуга народу»
 15. «Сила права»
 16. «Радикальна партія»
 17. «Партія Шарія»
 18. «Голос»
 19. «Незалежність»
 20. «Аграрна партія»
 21. ВО «Свобода»

Варто зазначити, що якщо відповідно до судових рішень буде повторний розгляд про реєстрацію двох партій і таке рішення Центральною виборчою комісію про реєстрацію буде прийняте – буде проведене пережеребкування. Тому під час ранкового брифінгу заступник голови ЦВК Євгеній Радченко радив партіям не дуже рекламувати поки свої номери.

Саме жеребкування відбувалося в два етапи: 1) технічне – порядок участі партій у жеребкуванні; 2) саме жеребкування щодо номерів партій в бюлетені. Участь партій в першому етапі жеребкування (технічному) була встановлена відповідно до номерів постанов про реєстрацію. На засіданні були відсутні представники кількох партій, тому замість них до жеребкування долучалась представниця Секретаріату ЦВК.

Нагадаємо, як зазначала голова ЦВК Тетяна Сліпачук під час ранкового брифінгу, зараз у судах перебуває 32 позови, з них 2 щодо відмови в реєстрації політичним силам Комуністична партія України та «Рух новин сил Міхеїла Саакашвілі». «На нашу думку рішення суду щодо зобов’язання повторного розгляду реєстрації партії «Рух нових сил» не відповідає положенням законодавства про партії та про народних депутатів, тому вирішили подавати касаційну скаргу», — зазначила Сліпачук. Вона також нагадала, що зобов’язати судом зареєстровати кандидата чи партію неможливо. Судовим рішенням можна лише зобов’язати ЦВК повторно розглянути питання реєстрації.

На засіданні ЦВК, під час якого відбувалось жеребкування, також були присутні представники «Руху нових сил», які по завершенні засідання дискутували із заступником голови ЦВК Євгеном Радченком щодо невключення їхньої партії до жеребкування.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Изменения в Избирательный кодекс вступили в силу
Верховная Рада приняла изменения в Избирательный кодекс
ЦИК разрешила голосовать на местных выборах по месту жительства
Днепровский эксперт рассказал об избирательной кампании-2020
Выборы-2020: каким может быть бюллетень для больших громад