Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре разрабатывают транспортную модель города

В Днепре представили цифровую мультимодальную транспортную модель города и пригорода. Сейчас специалисты продолжают исследование транспортной и велосипедной сетей. Помочь в создании базы информации транспортной модели могут днепровцы и жители пригорода. Для этого необходимо пройти анкетирование (далее – УКР.).

«Департамент транспорту оголосив придбання послуги з побудови мультимодальної транспортної моделі міста. Тема досить непроста. Щоб уникнути провокацій, ми запросили колег, котрі виконуватимуть роботи, щоб вони надали всі пояснення», – сказав директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради Дніпра Ігор Маковцев.

Транспортна модель працює на основі програми, котра математично прораховує можливі сценарії змін чи оновлень у транспорті та інфраструктурі. За допомогою даних аналізу вулично-дорожньої мережі, пасажиропотоку та наявного автотранспорту й розподілу транспортних і пасажирських потоків у місті система дає змогу побачити позитивні або негативні наслідки змін ще до того, як їх впровадять. Відтак рішення можна буде коригувати без втрати коштів і дискомфорту для містян. А ще це допоможе ефективно керувати світлофорними об’єктами та маршрутами, адже місто матиме чіткі дані про пасажиропотік.
Такий принцип використовують у багатьох містах Європи та світу.

Транспортну модель для Дніпра розробляє компанія А+С Україна. Вона має досвід створення таких проєктів для вітчизняних і зарубіжних міст. В Україні фахівці працювали над транспортними моделями Києва, Миколаєва, Маріуполя та Ужгорода.

«Транспортна модель – засіб економії коштів. Модель виявить неефективні проєкти, і їх не буде реалізовано. Транспортна модель міста Дніпра коштує 4,2 млн грн. Цей проєкт проходить через ProZorro. У цю суму входить дорога соціологія, яка передбачає дослідження 15 тисяч анкет. Також туди входить збір даних пасажиропотоку. Тут ми можемо економити завдяки сучасним технологіям: датчикам та спеціальним додаткам на смартфонах. Іще – спеціалізоване німецьке програмне забезпечення, на якому будується транспортна модель. Воно також дуже дороге. Копія програми, за допомогою якої розробляється транспортна модель Дніпра, коштує від 20 тис. євро», – зазначив експерт із транспортного планування, викладач кафедри міського будівництва КНУБА, директор компанії А+С Україна Дмитро Беспалов.
За словами експертки з транспортних досліджень Оксани Мирошниченко, робота зі збору даних у Дніпрі триває вже декілька місяців.

«Для транспортної моделі було завдання включити не лише Дніпро, а й його передмістя. Ми узгодили з містом перелік населених пунктів навколо, які також перебувають у зоні моделювання. Ми вже розбили ці населені пункти та саме Дніпро на так звані транспортні райони міста. Це або промзони, або місця з розважальними закладами, університети. Щодо кожного ми маємо зібрати характеристики, зрозуміти, скільки там живе населення, скільки робочих і навчальних місць, скільки місць, де надають послуги», – розповіла Оксана Мирошниченко.

Зі свого боку експерт із розробки міських транспортних політик Денис Моляка додав, що нині у європейських країнах відбувається революція у сфері міської мобільності. Пріоритет надається пішоходам, велосипедистам і екологічному громадському транспорту. Нині цей рух активізується і в Україні.
«У мене немає сумнівів, що місто Дніпро також розпочне цю роботу. Це дасть змогу вийти із замкненого кола, коли в нас дедалі більше машин, заторів і майже немає уваги до пішоходів, безпеки дорожнього руху та екологічних питань. Місто зможе сформувати конкретний план заходів – як це все змінити», – повідомив експерт.

Інформацію про анкетування з питання дослідження мобільності населення міста Дніпра можна також знайти на офіційному сайті Дніпровської міської ради у розділі «Корисна інформація».
Транспортну модель планують створити до кінця року.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре презентовали мультимодальную транспортную модель города и пригородов