Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


В Кривом Роге окружная комиссия утвердила смету по телефону

В Кривом Роге состоялись вторые заседания окружных избирательных комиссий. Члены ОИК №31 при отсутствии кворума на заседании позвонили коллегам, которые не пришли на работу. И таким образом, утвердили смету в более чем четыре миллиона гривен, сообщает ОПОРА (далее – УКР.).

5 червня в окружній виборчій комісії №31 мало відбулось друге засідання. Проте, з 18 членів ОВК на засідання комісії особисто з’явились сім членів комісії.

Як повідомила з місця події спостерігачка ОПОРИ, засідання розпочалось із незначною затримкою, оскільки присутні на засіданні члени комісії вирішили обійти вимогу щодо особистої участі у засіданнях та наявності кворуму за допомогою відеозв’язку. Проте, через погану якість інтернетпокриття цього зробити не вдалось, тому вирішено було обмежитись телефонною розмовою на гучномовці. Таким чином, ще троє членів комісії змогли долучитись до засідання віддалено. З цього приводу представники ОПОРИ звернулись із відповідною заявою до Центральної виборчої комісії.

Радник з юридичних питань ОПОРИ Павло Романюк зазначає, що відповідно до пункту 5 статті 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії. Тобто комісія не була повноважною приймати будь-які рішення, оскільки безпосередньо присутніми були лише 7 членів, а інші форми участі в засіданні комісії не передбачені законодавством.

Як зазначила спостерігачка ОПОРИ, одним з питань, яке розглядалось на засіданні, було затвердження кошторису окружної комісії. Згідно з заявою голови, повний кошторис склав 4 711 873 грн. В результаті голосування кошторис було затверджено одноголосно. 7 членів голосували на засіданні, 3 – за допомогою телефону.

Оружна виборча комісія №37 на своєму другому засіданні, яке відбулось 6 червня, також затвердила кошторис в розмірі 6 000 926 грн.

Спостерігачка ОПОРИ повідомила, що ОВК №37 зареєстровано як юридичну особу  та  відкрито рахунок 05 червня 2019. За словами членів комісії, вони були готові реєструвати ОВК раніше. Затримка з реєстрацією відбулась через те, що тільки 5 червня отримали з Києва необхідні документи  з печаткою.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Верховная Рада приняла изменения в Избирательный кодекс
ЦИК разрешила голосовать на местных выборах по месту жительства
Днепровский эксперт рассказал об избирательной кампании-2020
Выборы-2020: каким может быть бюллетень для больших громад
Залог на местных выборах вырос почти в 40 раз