Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Вперед вместе: состоялась Конференция Общественной школы действенных практик ЕС

Какие успехи и вызовы на пути к выполнению Соглашения об ассоциации? Насколько далеко мы продвинулись с 2014 года? Как сотрудничают органы власти и гражданское общество?

Эти вопросы обсуждались во время публичной панельной дискуссии «Двигаемся вперед вместе?! Совместные действия для Ассоциации с ЕС», являющейся частью Конференции Общественной школы действенных практик ЕС (CiSEP) (далее – УКР.).

«Візит Президента України В. Зеленського до Брюсселю підтвердив намір продовжити і навіть поглибити співпрацю з ЄС. Інститути громадянського суспільства дуже багато зробили для успіху України на шляху євроінтеграції», – зазначив к.е.н., Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

«Угода про асоціацію України з ЄС – найбільш амбітна угода, яку ЄС коли-небудь підписував. Такий рівень очікувань і європейських цінностей мають лише українці», – зауважив Хюг Мінгареллі, Посол, голова Представництва ЄС в Україні.

На його думку, для запровадження умов Угоди про асоціацію, імплементації реформ, недостатньо мати політичну волю і виконавців у владі. Потрібно, щоб пересічні громадяни зрозуміли цілі і сутність цих реформ.

«Завдання для нової влади – ревізія законопроектів. Не всі законопроекти в Україні мають адекватну якість, тож новий Кабмін має їх перевірити, щоб вони не застрягали потім в комітетах ВР», – зазначив Хюг Мінгареллі.

Юлія Зайченко, Генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, наголосила, що в міністерствах не вистачає базової аналітики. «У міністерств мають бути більші можливості для подання реформаторських законопроектів, а зараз м’яч на полі ВР», – зазначила вона.

За словами Хюга Мінгареллі, робота інститутів громадянського суспільства має сфокусуватися на регіонах, бо там рівень обізнаності громадян про реформи набагато нижчий ніж у столиці.

«Саме для того, щоб громадянське суспільство отримало більше можливостей впливати на державну владу та місцеве самоврядування для посилення реформ, ми об’єдналися в Мережу UPLAN», – коментує регіональна координаторка Мережі UPLAN, випускниця школи CiSEP Анна Колохіна.

Інформація про діяльність Мережі була представлена у галереї проектів та увійшла до буклету. Ознайомитися з нею могли понад 180 учасників конференції.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Судді Конституційного суду України: як збільшити довіру?
Статути територіальних громад Дніпропетровщини: стан справ і подальші дії
Місцеві вибори: аналіз тенденцій та завдання на майбутнє
Народовладдя у Дніпрі: передвиборчі обіцянки у програмах політичних партій
Дніпропетровщина напередодні місцевих виборів: чи відображені проблеми регіону у передвиборних програмах партій