Какие успехи и вызовы на пути к выполнению Соглашения об ассоциации? Насколько далеко мы продвинулись с 2014 года? Как сотрудничают органы власти и гражданское общество?
Эти вопросы обсуждались во время публичной панельной дискуссии «Двигаемся вперед вместе?! Совместные действия для Ассоциации с ЕС», являющейся частью Конференции Общественной школы действенных практик ЕС (CiSEP) (далее – УКР.).
«Візит Президента України В. Зеленського до Брюсселю підтвердив намір продовжити і навіть поглибити співпрацю з ЄС. Інститути громадянського суспільства дуже багато зробили для успіху України на шляху євроінтеграції», – зазначив к.е.н., Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.
«Угода про асоціацію України з ЄС – найбільш амбітна угода, яку ЄС коли-небудь підписував. Такий рівень очікувань і європейських цінностей мають лише українці», – зауважив Хюг Мінгареллі, Посол, голова Представництва ЄС в Україні.
На його думку, для запровадження умов Угоди про асоціацію, імплементації реформ, недостатньо мати політичну волю і виконавців у владі. Потрібно, щоб пересічні громадяни зрозуміли цілі і сутність цих реформ.
«Завдання для нової влади – ревізія законопроектів. Не всі законопроекти в Україні мають адекватну якість, тож новий Кабмін має їх перевірити, щоб вони не застрягали потім в комітетах ВР», – зазначив Хюг Мінгареллі.
Юлія Зайченко, Генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, наголосила, що в міністерствах не вистачає базової аналітики. «У міністерств мають бути більші можливості для подання реформаторських законопроектів, а зараз м’яч на полі ВР», – зазначила вона.
За словами Хюга Мінгареллі, робота інститутів громадянського суспільства має сфокусуватися на регіонах, бо там рівень обізнаності громадян про реформи набагато нижчий ніж у столиці.
«Саме для того, щоб громадянське суспільство отримало більше можливостей впливати на державну владу та місцеве самоврядування для посилення реформ, ми об’єдналися в Мережу UPLAN», – коментує регіональна координаторка Мережі UPLAN, випускниця школи CiSEP Анна Колохіна.
Інформація про діяльність Мережі була представлена у галереї проектів та увійшла до буклету. Ознайомитися з нею могли понад 180 учасників конференції.