Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Еще 17 ОТГ Днепропетровщины получат Полицейского офицера громады

На Днепропетровщине стартовала вторая волна проекта «Полицейский офицер громады». 18 июня еще 17 голов ОТГ подписали меморандум с Главным управлением Национальной полиции Украины в Днепропетровской области о сотрудничестве и партнерстве в направлении подготовки для работы в громадах полицейских офицеров. Об этом сообщает Днепропетровский центр развития местного самоуправления (далее – УКР.).

Це Нивотрудівська, Грушівська, Слобожанська, Сурсько-Литовська, Перещепинська, Черкаська, Троїцька, Петриківська, Українська, Покровська, Маломихайлівська, Іларіонівська, Роздорська, Новопокровська, Девладівська,  Софіївська, Китайгородська об’єднані територіальні громади.

В рамках меморандуму громади зобов’язалися створити належні умови для виконання поліцейськими службових функцій на території громади (внесення змін до бюджетів по наданню коштів на реалізацію пілотного проекту, виділення службових приміщень, за потреби їх ремонт, закупівля меблів, оргтехніки, подальше забезпечення житлом тощо).

«Реформа децентралізації влади та реформа Національної поліції є найуспішнішими реформами, в контексті впровадження їх у життя в Україні. Ми пишаємося, що Дніпропетровська область стала першою в країні, де реалізовано пілотний проект «Поліцейський офіцер громади», — коментує урочисту подію Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми з «U-LEAD Європою» та Мінрегіону.

Проект «Поліцейський офіцер громади» — якісно новий поліцейський сервіс для сіл, селищ і невеликих міст. Протягом останніх 7 років питання створення якісно нової моделі функціонування дільничних офіцерів поліції у сільській місцевості у тій чи іншій формі піднімалося неодноразово. Але, через відсутність реальної взаємодії з органами місцевого самоврядування спроби, в результаті, зводилися нанівець.

Процес децентралізації влади надав можливість об’єднаним територіальним громадам забезпечити реалізацію власних соціальних проектів, у тому числі й створення умов для належного функціонування власних дільничних офіцерів поліції, однак вони закономірно бажають отримати гарантії, що затрачені кошти не стануть марнотратством.

Важливо, 62 із 62 ОТГ та 1 сільська рада виявили зацікавленість проектом. Так, протягом першого етапу було відібрано 32 ОТГ, з якими 21 грудня було підписано меморандум про співпрацю та партнерство, а 18 червня такий меморандум підписали ще 17 ОТГ Дніпропетровщини.

Бажання взяти участь у другому етапі виявили 31 ОТГ області, а комісією у складі представників Національної поліції України, ІСТАР, ГУНП та Дніпропетровського ЦРМС в особі Ігоря Мамонова, радника з питань регіонального розвитку, було проведено моніторинг та анкетування можливості громад по створенню належних умов для роботи ПОГ. Так, було відібрано ще 17 ОТГ.

В рамках реалізації першого етапу проекту, 28 травня, було підготовлено 36 поліцейських офіцерів громади (ПОГ), 34 з яких – розподілені у громади та два залишилися у резерві, оскільки не визначилися з місцем роботи. Вже 29 травня ПОГ приступили до виконання своїх обов’язків: виконання функцій дільничного, ювенального поліцейського, працівника дозвільної системи, забезпечення безпеки дорожнього руху та оформлення ДТП без постраждалих. ПОГ не залучають до несення служби у нарядах, конвоювання, охорони судів та інших приміщень, охорони публічного порядку на масових заходах поза межами громади.

За три тижні несення служби ПОГ вжито наступні заходи:

  • Знайомство з керівництвом ОТГ, представниками навчальних закладів, місцевим активом, органами соціального захисту
  • Профілактика у сфері забезпечення дорожнього руху
  • Відвідування сімей, де вчиняється домашнє насильство, проведення профілактичних бесід з кривдниками, роз’яснення зміни до законодавства зодо протидії домашньому насильству.
  • Проведення зустрічей з керівництвом ОТГ, обговорення проблемних питань громад у забезпеченні публічної безпеки і порядку
  • Рейдові заходи щодо протидії браконьєрства та незаконної вирубки лісів
  • Огляд вулично-шляхових мереж
  • ПОГ Богданівської ОТГ розпочато запровадження проекту «Чужий в громаді».

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Трансформація ЦНАП РДА та розвиток мережі ЦНАП: чи стануть адмінпослуги ще доступнішими?
В 2020 году в Днепропетровской области создали 5 ОТГ
ОТГ Днепропетровщины представили свои инвестиционные проекты на региональном форуме
Как в объединенных громадах Днепропетровщины внедряют молодежные инициативы
Жителей ОТГ Днепропетровщины приглашают присоединиться к Школе состоятельных громад