Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Днепрянам рассказали, как не попасть в руки мошенников при совершении сделок с недвижимостью

О мошеннических схемах в операциях с недвижимостью и профессиональных услугах в этой сфере в пресс-центре Відкритого рассказали Кирилл Жовтопуп — заместитель председателя Днепропетровского регионального отделения «Союза специалистов недвижимого имущества Украины», Евгения Чернявская и Светлана Горета — представительницы Днепропетровского регионального отделения «Союза специалистов по недвижимости Украина» (далее – УКР.).

Операції на ринку нерухомості можна поділити на два загальні типи: купівля-продаж та оренда. Однією з найбільш актуальних тем, особливо влітку, в сезон відпусток, є оренда житла на різні терміни. За останній рік випадки махінацій із нерухомістю стали частішими.

На що звернути увагу, так як не потрапити у халепу, винаймаючи квартиру, розказав Кирило Жовтопуп.

«Є базові головні правила, які потрібно знати й розуміти. Наприклад, якщо ви знайшли в інтернеті гарну квартиру і телефонуєте за оголошенням, а вас просять спочатку дати завдаток, а потім вам покажуть квартиру, то у 99% це шахрайство. Це неправильно, так не повинно бути. Вам надають послугу, спочатку послуга — потім оплата», — зауважив Кирило Жовтопуп.

Також спеціаліст рекомендує звертати увагу на договір оренди і всі прописані у ньому нюанси, адже він є документом і може мати юридичну силу у випадку порушення ваших прав, якщо доведеться звертатися до правоохоронних органів, прокуратури, суду. Ще одним важливим нюансом, який потрібно врахувати, є документ про право власності на квартиру. Квартиру повинен здавати власник. Якщо він одружений, його партнер повинен підтвердити, що він не проти здачі нерухомості в оренду.

Ринок вторинного житла є «золотою жилою» для аферистів. Зараз дуже поширеними стали випадки підробки документів на нерухомість. Що робити, якщо ви вирішили купити не нову квартиру і не хочете потрапити до рук шахраїв, пояснила Євгенія Чернявська.

«Якщо ви бачите, що стара квартира продається за свіжими документами, чи в неї за останні декілька років змінилося багато власників — це є тривожним дзвоником, що квартира має не завсім чисту історію. Ми рекомендуємо звертитися за допомогою до префесіоналів, які знають і можуть врахувати всі нюанси. Ми повністю перевіряємо квартири за декількома реєстрами», — розповыла Євгенія Чернявська.

Уважним треба бути також в операціях із комерційною нерухомістю. Вона є дорогою, тому можна втратити великі гроші. Перед купівлею чи винайманням в оренду потрібно звертати увагу на документи, статут організації, чиєю є нерухомість.

«Коли ви купуєте комерційну нерухомість, обов’язково треба звернути увагу на те, що при операції повинен бути присутнім власник, і що це є саме він. Також треба знати, яке підприємство є власником, яка його історія, чи закріплені документи мокрою печаткою, чи зареєстроване підприємство у податковій, і чи сплачені податки. Все-все потрібно перевіряти. Тут теж краще звернутися до спеціалістів», — наголосила Світлана Горета.

Ще одним гачком, на який часто потряпляють довірливі та неуважні люди, є надто приваблива ціна на нерухомість. Це стосується як оренди, так і купівлі-продажу будь-якої нерухомості. У більшості випадків за низькою ціною також криються шахраї та недоброчесні ріелтори і посередники.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре разоблачили группу «черных» риэлторов
В Днепре разоблачили мошенническую схему рейдерских захватов объектов недвижимости
В Днепре адвокат подозревается в мошенническом завладении водно-спортивной базой
Днепрянам рассказали о новых видах мошенничества с банковскими картами
В прошлом году на Днепропетровщине жертвами краж стали 782 пенсионера