Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


На Днепропетровщине две окружные избирательные комиссии образовали УИК с нарушением сроков

Окружные избирательные комиссии №29 и №39, что на Днепропетровщине, образовали участковые избирательные комиссии 6 июля 2019 года, то есть, нарушив установленные законодательством сроки. Однако в протоколах комиссии указали дату 5 июля, сообщает ОПОРА (далее – УКР.).

Утворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць відповідно до першого абзацу частини 3 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» мало відбутись до 5 липня включно.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відвідали засідання комісій щодо утворення дільничних виборчих комісій по всій території Дніпропетровської області. Виявилось, що дві з сімнадцяти комісій порушили затверджені терміни утворення ДВК.

Так, активісти ОПОРИ вночі з 5 на 6 липня спостерігали за проведенням засідань комісій №29 (смт Слобожанське) та №39 (смт Васильківка). Комісії проводили жеребкування та визначення керівного складу ДВК.

Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео, що комісія №29 проводить засідання о 00:10 6 липня 2019 року. За її словами засідання комісії продовжувалось і після 4:00 ранку. Натомість, зранку 6 липня на дошці оголошень комісії Постанова про утворення ДВК датована 5 липня «23:55 хв».

Члени ОВК №39 в ніч з 5 на 6 липня очікували на заяви від громадян про згоду брати участь у виборах в якості членів дільничних комісій. За словами спостерігача, округ досить великий територіально, тому чекати комісії довелось довго.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Изменения в Избирательный кодекс вступили в силу
Верховная Рада приняла изменения в Избирательный кодекс
ЦИК разрешила голосовать на местных выборах по месту жительства
Днепровский эксперт рассказал об избирательной кампании-2020
Выборы-2020: каким может быть бюллетень для больших громад