Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Новая антикоррупционная стратегия для Украины: какой она должна быть? Взгляд экспертов

24 июля во время конференции «Новая антикоррупционная стратегия для Украины: какой она должна быть?» эксперты Центра политико-правовых реформ презентовали альтернативные проекты Антикоррупционной стратегии и Государственной программы по ее реализации на 2019-2023 годы и инициировали дискуссию о дальнейшей реализации антикоррупционной политики в целом (далее – УКР.).

З початку 2018 року в Україні відсутня Антикорупційна стратегія – комплексний документ загальнодержавного рівня, який визначає заходи із запобігання та протидії корупції. Без цього антикорупційні заходи були здебільшого несистемними та нескоординованими. Проект Антикорупційної стратегії, підготовлений Національним агентством з питань запобігання корупції, був розкритикований громадськістю, отримав значну кількість зауважень від національних та міжнародних експертів, а профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді України відхилити його.

Експерти Центру політико-правових реформ розробили альтернативні проекти Антикорупційної стратегії та Державної програми з її реалізації на 2019–2023 роки*, основні положення яких презентували під час заходу.

Окрім того, на конференції обговорили питання потреби ухвалення нової Антикорупційної стратегії та перспективи розгляду новообраним складом Верховної Ради України цього документа. Свої думки з цього питання висловили заступник Керівника Офісу Президента України, представники майбутніх парламентських фракцій, члени Національної ради з питань антикорупційної політики.

Окрім того, було обговорено два основні змістовні блоки запропонованої Антикорупційної стратегії та запропоновані в них заходи – щодо запобігання корупції та забезпечення невідворотності покарання за корупцію. У них узяли участь експерти Центру політико-правових реформ, які працювали над проектами документів, керівництво Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, судді Вищого антикорупційного суду, представники громадських організацій, експерти проектів міжнародної технічної допомоги.

Ознайомитися з розробленими документами можна за посиланнями:

Проект Антикорупційної стратегії

Проект Державної програми з її реалізації

Звертаємо вашу увагу, що робота над проектами документів триває. Свої зауваження, пропозиції та рекомендації ви можете надіслати експертам: http://bit.ly/2Z68SaQ

Деталі:

Мар’яна Добоні, менеджер з комунікації ЦППР, 066-335-82-83, doboni@pravo.org.ua

* Альтернативні проекти Антикорупційної стратегії та Державної програми з її реалізації на 2019–2023 роки розроблено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Розробка альтернативної антикорупційної стратегії на 2019–2023 роки та програми з її реалізації».

Конференцію проведено Центром політико-правових реформ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Розробка альтернативної антикорупційної стратегії на 2019–2023 роки та програми з її реалізації» та Європейського Союзу в межах проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади».

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Борьба с коррупцией на ощупь, или почему в Украине до сих пор нет Антикоррупционной стратегии на 2018-2020 годы
Нечистые на руку чиновницы из Минюста на Днепропетровщине предстанут перед судом
Уряд затвердив та оприлюднив Комплексний план антикорупційної реформи в Україні