Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Где в Днепре жертвы домашнего насилия могут получить бесплатную правовую помощь

Теперь в Днепре можно бесплатно получить комплексную помощь в решении семейных и родственных конфликтов, — об этом в пресс-центре Відкритого рассказали заместитель начальника отдела правопросветительства и предоставления бесплатной правовой помощи Днепровского местного центра по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи Анастасия Юхименко, председатель правления БО «БТ «Позитивные женщины» города Днепр» Людмила Коломоец и заместитель начальника отдела по связям с общественностью патрульной полиции в Днепропетровской области Наталия Очеретяна (далее – УКР.).

«Наприкінці лютого наш центр вирішив провести опитування серед усіх подібних центрів по Україні щодо готовності взяти участь у проєкті з надання комплексної правової допомоги у сімейних та родинних стосунках. Головними критеріями були: кількість звернень щодо родинних відносин та домашнього насильства, конкретний алгоритм дій у ситуації, коли приходить особа, що постраждала від домашнього агресора, а також наявність позитивних кейсів відносно вирішення подібних ситуацій. Тож для реалізації проєкту було відібрано п’ять місцевих центрів: Дніпро, Львів, Вінниця, Суми та Бровари», — розповідає Анастасія Юхименко.

За словами експертки, на етапі впровадження проєкту йшла робота над розробкою методичних рекомендацій та буклетів, а також алгоритмів дій щодо перенаправлення осіб, які постраждали від домашнього насильства.

«Тож до нашого центру можуть звертатися з питаннями отримання аліментів на утримання дитини або дружини, захист від домашнього насильства та з розірванням шлюбу, розподілом сумісного майна, усуненням перешкод у користуванні житлом та спілкуванні з дитиною, визначенням місця проживання дитини. Партнери центру надають психологічну допомогу жертвам домашнього насильства. Також є соціальне менторство, коли особу потрібно супроводити по усім необхідним інстанціям та допомогти в отриманні тимчасового житла», — додала Анастасія Юхименко.

«Патрульна поліція – перша інстанція, яка отримує виклики та реагує на них. Якщо подивитися на статистику, то з 1 січня до 1 серпня цього року було отримано 10 311 викликів від громадян з кваліфікацією – вчинення насильства в сім’ї. Коли поліцейські виїжджають на такі виклики, то найчастіше, потрібна допомога жінці, яка має дітей. Виникає питання, що далі робити. Першочергова допомога – це розміщення та безпека від кривдника. Проблема в тому, що в шелтерах не вистачає місць для постраждалих. У свою чергу ми інформуємо, куди постраждала може звернутися для безоплатної правової допомоги, де їй нададуть комплекс відповідних послуг», — говорить Наталія Очеретяна.

За словами Людмили Коломоєць, на базі їхньої організації працює шелтер для жінок на 14 спальних місць.

«За 3 роки роботи всі клієнтки потребували юридичної допомоги. Працюємо ми напряму з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Достатньо нашого листа, щоб жінка звернулася туди з проблемою щодо домашнього насильства», — додала Людмила Коломоєць.

Експерти зазначили, що мало захистити жінку. Потрібна комплексна робота з агресором. А цього на державному рівні не проводиться.

Адреса центру: вулиця Січових Стрільців, 90, м. Дніпро.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Днепропетровщине более 7 тыс. людей с инвалидностью получили бесплатную вторичную правовую помощь
Гендерный аспект: женщины чаще обращаются за БПП, чем мужчины
Где в Днепре разоблачители коррупции могут получить бесплатную правовую помощь
Как в Днепре получить бесплатную первичную правовую помощь
Где в Днепре получить бесплатную правовую помощь