Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


В Днепре провели тренинг по публичным консультациям

Что это за новый инструмент участия и «чем его приправлять», 20 августа узнавали жители Днепра и участники из других населенных пунктов области во время тренинга Института «Республика» «Публичные консультации: не медли воздействуй» в информационно-выставочном центре Mediaprostir. Об этом сообщает «Громадський простір» (далее – УКР.).

У заході взяли участь понад 30 осіб, серед яких співробітники ДніпроОДА, Слобожанської й Іларіонівської селищних рад, громадські активісти, журналісти, небайдужі громадяни.

Тренером виступив регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі Дмитро Чернишов, який  наголосив, що публічні консультації – дуже простий інструмент для взаємодії органів влади з громадою, та поступово їх починають використовувати на рівні міністерств. «Інститут «Республіка» почав з того, що запускав публічні консультації спільно з міськими радами по різних областях України. Наразі ми разом з Міністерством охорони здоров’я провели консультації по професійному ліцензуванню лікарів. На черзі – публічні консультації з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України щодо стратегій розвитку регіонів», — зазначив регіональний координатор.

Доповнив загальну картину по впровадженню публічних консультацій в Україні та області регіональний координатор Центру UA на Дніпропетровщині Вірослав Цюп’як, який поділився з учасниками досвідом організації публічних консультацій у громадах Дніпропетровської області шляхом проведення тристоронніх зустрічей.

Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю селищної ради Слобожанської ОТГ Таміла Жорняк підкреслює, що «захід про публічні консультації в громадах насправді був дуже цікавим. Коли ми виконували практичні завдання, то зрозуміли, які моменти треба врахувати при проведенні публічних консультацій і громадських слухань, і наскільки ефективними вони будуть в тому разі, якщо якомога більше людей будуть знати про ці консультації».

Протягом заходу учасники обговорили інструменти участі громадян у процесах прийняття рішень на прикладах бюджету участі, громадських слухань, місцевих ініціатив, електронних петицій, зборів громадян. Окремим блоком йшла презентація ресурсу для електронних публічних консультацій – сайту «Ваша Думка». Для учасників у реальному часі продемонстрували, як працює цей інструмент і які його переваги. Тему підготували самі учасники тренінгу. Були розглянуті історії успіху із запровадження публічних консультацій за допомогою цього ресурсу в інших містах України. Координатор «Активної Громади» Дмитро Чернишов ознайомив учасників і з прикладами використання публічних консультацій у країнах Європейського Союзу.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ). Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Молодежных лидеров Днепра, Кривого Рога и Павлограда приглашают на волонтерский тренинг
В Днепре состоялся первый тренинг по перевозке маломобильных пассажиров в общественном транспорте
Полиция в законе: В Днепре пройдет тренинг по общественному контролю
Старт Школы Информирования и Коммуникации
В Днепре пройдет тренинг «Медиаграмотность — требование времени»