Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


На Днепропетровщине за три месяца закрыто 5 дел о нарушении прав журналистов

На Днепропетровщине за три месяца закрыли 5 дел о нарушении прав журналистов. Еще 8 расследуются. Одно из них планируют передать в ближайшее время в суд.

Об этом региональной представительнице ОО «Институт массовой информации» сообщила заместитель начальника следственного управления Главного управления Нацполиции в Днепропетровской области Анна Веселая, пишет UA: Дніпро (далее – УКР.).

Так, серед закритих справ — підпал гаража редактора кам’янської газети “Событие сегодня” Михайла Балтакси, низка справ по кам’янському активісту Станіславу Милославському, які були закриті через те, що чоловік помер, справа щодо інциденту у парку Гданцівський у Кривому Розі, де поліція не вбачає складу злочину, та хибне мінування студії телеканалу “Перший міський” у Кривому Розі. За словами слідчої, журналісти не зверталися зі скаргами щодо закриття цих справ.

Також правоохоронці уже вдруге закрили справу щодо перешкоджання редакторці “Першого Криворізького” Софії Скиби. Нагадаємо, правоохоронці у березні 2019-го уже намагалися закрити справу, посилаючись на відсутність складу злочину, але журналістка продемонструвала у суді відеодокази і, суд повернув справу у слідчій відділ.

Як повідомила Анна Весела, слідчі виконали вимогу суду, провели додаткові слідчі дії та знову прийняли рішення про те, що не вбачають складу злочину. За словами Софії Скиби, постанову про закриття кримінального провадження не отримувала ані вона, ані її адвокат Максим Гореліков. Журналістка подала клопотання про надання постанови і після цього вирішуватиме разом із захисником чи оскаржуватимуть рішення слідчих знову.

Наразі на розгляді у слідчих Дніпропетровщини залишаються 7 справ. Справа Всеволода Новохатька, справа про підкладання гранат під редакцію газети “Событие сегодня”, справа про вибух в офісі іншої кам’янської газети “Событие”, підпал авто редактора газети “Зоря” та прессекретаря дніпровського “Опозиційного блоку” Володимира Пісоцького, пошкодження автівки Віктора Артеменка і підпал авто Сергія Гузя. У жодній з цих справ не встановлено підозрюваних.

У червні були відкриті два нові кримінальні провадження щодо двох інцидентів із “Сільською газетою”: щодо нападу та викрадення тиражу газети 12 червня у Новомосковську та 24 червня у Юр’ївці Юр’ївського району. Їх слідчі не об’єднували в одну справу. За словами Анни Веселої, за інцидентом у Юр’ївці незабаром справу буде передано до суду.

Нагадаємо, що під час минулої зустрічі представниці ІМІ та слідчих ГУНП Дніпропетровщини, у червні 2019-го, дніпровські слідчі звітували про 13 справ щодо порушень прав журналістів.

Валерія Мальченко,
Регіональна представниця ІМІ у Дніпропетровській області

Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Мережа медіа-спостерігачів”, який виконує ІМІ за підтримки Freedom House

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 229 случаев нарушений свободы слова ИМИ зафиксировал в Украине в 2020 году
Журналистов Кривого Рога и Днепра во второй раз не пригласили освещать визит Зеленского
В Кривом Роге журналистов вытолкали с территории горсовета, где должно было состояться заседание комиссий
Команда «Ревизора» сообщила, что за ними следили во время съемок проекта в Кривом Роге
В Кривом Роге журналиста не пустили на проверку пожарной безопасности в цирке