Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Волосском открыли этноусадьбу «Майорова хата»

Этноусадьба «Майорова хата» открылась 24 сентября в Волосском Старостинском округе Новоалександровской ОТГ Днепровского района. Вдохновитель и наставник проекта — староста громады Андрей Пинчук вместе с хозяевами этноусадьбы — Людмилой и Сергеем Шутяк, не просто гостеприимно открыли двери первой туристической локации громады. По словам Андрея Пинчука, здесь создан центр украинской культуры и быта. Хозяйка усадьбы Людмила Шутяк отметила, что таким образом она воплотила в жизнь свою мечту 20-летней давности (далее – УКР.).

Директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Олена Тертишна зазначила, що цей проект є одним з дванадцяти успішних кроків старости громади, які були розроблені Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування для об’єднаних територіальних громад, а староста Андрій Пінчук на своєму окрузі впровадив усі 12 кроків. Тож можна впевнено стверждувати, що Волоське є яскравим прикладом успішної імплементації 12 кроків старости та децентралізації в цілому. Новоолександрівська ОТГ підтверджує — децентралізація — це драйвер розвитку.

Як зазначив голова громади Олександр Візир, відкриття етносадиби є першим кроком у реалізації туристичного кластеру громади, який будуть поіоритетно впроваджувати на старостинському окрузі, адже сама природа тут надихає і заворожує красою. А отже є надія, що саме Волоський старостинський округ скоро стане туристичною меккою Новоолександрівської ОТГ. Етносадиба розрахована на прихильників «зеленого» туризму, організовані групи екскурсантів, любителів відпочинку в кемпінгах тощо.

«Я давно хотіла оздобити таку хатинку. У моєї бабусі була така. Моя мама виросла в такій. Залишилось багато маминих вишивок. І ось ми купили таку хатинку й зараз з’явилась можливість обставити її. У нас велика територія з краєвидом на Дніпро, і я планую зробити її інтерактивним музейчиком. За моїм задумом, він має бути живим: там можна буде проводити майстер-класи, відпочивати, спілкуватись, відзначати народні свята», – розповідає господиня садиби Людмила Шутяк.

«План дій старости: 12 кроків успішного старту», що розробив Дніпропетровський ЦРМС, став для мене настільною книгою дій. На моєму окрузі впроваджено усі 12 кроків, завдяки чому бюджет Волоського старостинського округу зріс до 16 млн грн. Офіс старости став точкою економічного зростання громади, у нас побували делегації старост з 19 областей України. І нам дуже приємно, коли до нас приїжджають, ми радо ділимося тим, що знаємо і вміємо», — зауважив староста Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Андрій Пінчук.

Як розповіла радниця із питань децентралізації Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кірєєва, спершу план дій старости мав вісім кроків. Він передбачав необхідність знайти своє місце в системі місцевого самоврядування, визначити правові засади діяльності, сформувати власний план дій, опрацювати стратегічний підхід, взяти на озброєння проектний інструментарій, залучитися до бюджетного процесу, поліпшити надання адміністративних послуг в громаді та налагодити співпрацю з громадськістю. Згодом кроків стало десять – прийшло розуміння, що необхідно долучити громадян до бюджету участі, ввести практику партисипативних бюджетів. А також встановити корисні та продуктивні зв’язки із сусідами, запровадити міжмуніципальне співробітництво.

«Сьогодні ми маємо вже 12 кроків успішного старту. І, крім всього, пропонуємо старостам стати лідерами та згуртувати команду, створити унікальність своєї території, подбати про її брендування. Нині наші експерти, завдяки напрацьованому старостами досвіду, готові сформувати й 15 і навіть більше кроків. Це той алгоритм, ті управлінські інструменти, завдяки яким розвиваються наші громади», — зазначила Ольга Кірєєва.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Для успішного завершення реформи децентралізації визначено шість головних завдань
Закон про админсбор — таблетка от непрозрачных платежей за услуги государства и громад
Услуги по регистрации актов гражданского состояния требуют неотложной децентрализации
Верховная Рада приняла законопроект 3651-д в целом
Парадоксы децентрализации: централизация соцзащиты?