Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


DOCUDAYS UA-2019 путешествует по Украине: чем организаторы будут удивлять жителей Днепропетровщины?

В октябре стартует XVI Странствующий международный фестиваль документального кино о правах человека Docudays UA. Об этом в пресс-центре Відкритого рассказала региональный координатор «DOCUDAYS UA» Наталья Жебрик (далее – УКР.).

Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 220 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня. Перші покази у Дніпрі вже відбулися 1 жовтня.

«Першими нашими глядачами стали студенти коледжу радіоелектроніки. Перші-треті курси подивилися два фільми – фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула та «Послухай». Перед показом студентство відвідало виставку «Кожен має право знати свої права». Також для них провели тренінг на тему «Що ви знаєте про права дитини?». Разом ми з’ясували, чим права та обов’язки дитини відрізняються і чим тотожні з правами та обов’язками дорослої людини», – розповіла Наталя Жебрик.

Головна тема цьогорічного кінофесту – кібербезпека, життя в соціальних мережах. Правозахисну складову представляє Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу, мета якої – зменшення проявів кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини. Також заплановані лекції та дискусійні майданчики з розповідями про практику захисту цифрових прав. У кінопрограму Мандрівного фестивалю включено фільм «Кривдник» режисера Лі Гірша, лауреата нагород фестивалю Санденс та «Еммі». Фільм показує приголомшливу статистику в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей.

«Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль  розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі», – зауважує пані Наталя.

Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів – кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі й глядачки матимуть нагоду поспілкуватися з режисерами стрічок, запрошеними правозахисниками, діячами культури, розповіла координаторка мандрівного кінофестивалю документальних фільмів «DOCUDAYS UA» Наталя Жебрик.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як кіноклуби “Докудейз” впливають на захист довкілля у регіонах: досвід діяльності в Дніпрі
Открытие путешествующего фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA в Днепропетровской области