Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Общественные организации требуют от властей предоставления достоверной информации о состоянии воздуха в городах Украины — Save Dnipro

Общественные организации собирают подписи под обращением к украинским властям о предоставлении полной и достоверной информации об уровне загрязнения воздуха в городах. Об этом журналистам Суспільного сообщил участник экологической инициативы Save Dnipro Денис Поддубский (далее – УКР.).

За інформацією з організації Save Dnipro, нещодавно державні інституції поширили інформацію щодо стану повітря в містах України, яка суперечила одна одній.

Так, дані, наведені в офіційному листі українського гідрометеоцентру до Міністерство енергетики та захисту довкілля України, стверджували про перевищення гранично допустимих концентрацій у більшості великих міст та за більшістю показників, які досліджувалися.

Водночас це міністерство на своєму сайті розмістило повідомлення із заголовком «Повітря в Україні є в межах допустимої норми».

«З одного боку, була інформація щодо перевищення гранично допустимих концентрацій, а з другого – інформація про нормальний стан повітря. Щодо Дніпра, наприклад, була інформація про перевищення ГДК щодо оксиду вуглецю, оксиду сірки, формальдегіду, пилу. Практично щодо всіх токсичних речовин були перевищення», – сказав Денис Піддубський.

Отож громадські організації вимагають від профільного міністерства та уряду надання повної та достовірної інформації про рівень забруднення повітря в українських містах, а також наполягають на системній реформі державного моніторингу якості атмосферного повітря в Україні із відкритим та безкоштовним доступом до інформації.

До звернення наразі приєдналось 9 громадських об’єднань України та двоє експертів.

Раніше директор українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда повідомив, що в Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі було зафіксовано перевищення норм концентрації чадного газу в повітрі. Проблема з підвищенням чадного газу і дрібнодисперсного пилу, заявив він, є сезонною.

Цими дням на онлайн-карті моніторингового ресурсу Windy з’явилися дані про те, що на території Східної й Центральної України небезпечно підвищений рівень чадного газу.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Вредные выбросы в Каменском зашкаливают
На Днепропетровщине планируют создать Офис чистой окружающей среды
Общественная организация из Днепра разработала инструмент для анализа 24/7 энергетической системы Украины
В Днепре рассказали, что несет новый закон об отходах
COVID-19 не спасёт КЛИМАТ!