Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре говорили об изменениях в транспортной сфере

В мэрии Днепра во время заседания круглого стола рассказали о достижениях в транспортной отрасли и перспективах ее развития. На встречу собрались представители общественности, профильного департамента и комиссии. Так, сошлись на том, что в городе не избежать внедрения электронного билета (далее – УКР.).

«На даний момент бачення департаменту – що це стане формою оплати. Взаємодія пасажира за допомогою паперових грошей з кондуктором або водієм вже застаріла. Зміна ж форми оплати з грошей на якийсь інший носій стратегічно не охоплює всю системність. У департаменті транспорту є позиція поміняти взаємовідношення перевізника, пасажира та міської влади як замовника послуги», – розповів директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

Мерія замовила компанії «А+С Україна» транспортну модель, за допомогою якої можна буде корегувати маршрути у місті. У цьому допоможуть математичні розрахунки, які прогнозуватимуть ті чи інші зміни мережі.

Заступник директора з експлуатації та перевезень комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» Володимир Сусленков розповів, що у Дніпрі найбільшою проблемою в електротранспорті наразі є підготовка водіїв, але нещодавно у місті відкрилась школа для них. Тож питання нестачі невдовзі закриють.

«Навіть маючи тролейбуси і трамваї та кошти на відновлення транспортної інфраструктури, основною проблемою є водії. Так вийшло, що в Дніпропетровській області немає державної програми з їх підготовки. До 2017 року на базі комунального підприємства був навчальний комбінат при обласній раді, але він позбувся ліцензії і відновити її не зміг. Після ми стали прораховувати варіанти підготовки наших водіїв в інших містах, де була така змога, а саме в Києві та Кривому Розі. Вартість підготовки одного водія – 36 тисяч гривень і на цю суму накладалося ще проживання у гуртожитку. Саме тоді і виникла ідея створення власного комбінату вивчення кадрів у Дніпрі», – розповів Володимир Сусленков.

Заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Олександр Лещенко відмітив, що досі одним із болючих питань у Дніпрі залишається посадка і висадка пасажирів маршруток не на зупинках.

«До 2013 всі маршрутки міста обслуговувалися у режимі таксі, який передбачає висадку за вимогою. У 2013 -2014 роках цей режим було змінено на посадку і висадку лише на зупинках. На папері зміни відбулися, а по факту все залишалося як було. Влітку 2018 відбувся експеримент, у рамках якого на проспекті О. Поля спеціальна комісія визначила оптимальні місці для зупинок, щоб вони відповідали потребам населення і правилам дорожнього руху», – розповів Олександр Лещенко.

Уже з січня 2019 року були визначені місця найбільш інтенсивного руху маршрутного транспорту, саме їх насамперед і перевіряли. Зараз робота в цьому напрямку продовжується, у Дніпрі вже зменшились випадки зупинок водіїв у непризначених для цього місцях.

Завідувач сектору контролю та моніторингу департаменту транспорту Дніпровської міської ради Іван Васючков перед вступом на свою посаду запропонував програму, у рамках якої можна завести у Дніпро приблизно 100-150 великих автобусів: «Цю програму погодили, і розпочалася вона з інвентаризації – це те, чим ми займалися півтора місяця, і наразі вона ще триває. Скоро програма піде по другому колу і ті машини, які перевірялися у серпні, пройдуть повторний огляд у кінці жовтня».

Так, у Дніпрі перевірено понад 1100 транспортних засобів. Ті машини, що не склали «іспит», обстежуються повторно. Зараз вже 40 з них отримали більше балів після здійсненого ремонту.

Під час круглого столу представники міської ради відповіли на всі питання, а також зафіксували низку проблем, на які ще слід звернути увагу.

Зустрічі в подібному форматі проходитимуть і далі.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Перевізники Кривого Рогу протестували біля міськради: що буде з тарифами на проїзд?
Подорожчання проїзду в маршрутках: участь у громадських слуханнях візьмуть лише 70 дніпрян
У Дніпрі нові автобуси великої місткості готовлять до виходу на маршрути
Іван Васючков про нову транспортну мережу в Дніпрі та хамство маршрутників
У міському транспорті замінять старі маршрутки: законопроєкт