Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре старшеклассников из школ области обучают инклюзии, медиа-грамотности и кибербезопасности

Стартовал проект Школа инклюзивной демократии (ШКИД), который реализует общественная организация Гендерный Клуб Днепр при поддержке Интерньюз Украина. Об этом сообщает Громадський простір (далее – УКР.).

Проект спрямований на підвищення обізнаності молоді та едукаторок області, в першу чергу – учнів_ць старших класів (9-11) шкіл – у питаннях інклюзії та медіа-освіченості. Також захід спрямований на формування безпечної поведінки в Інтернеті та соцмережах.

На думку організаторів, в сучасному світі пост-правди та інформаційних маніпуляцій такі навички вкрай важливі для молодих громадян/_ок, яким достатньо складно орієнтуватися в шалених потоках інформації.

Крім того, серед завдань проекту – ознайомлення молоді з ідеями гендерної рівності , визначення і створення гендерно-чутливого контенту  силами учнів_иць та їх викладачів_ок, які беруть участь в проекті. Важливий акцент – інклюзивність, тобто широке залучення до суспільних процесів усіх людей, незалежно від статі, віку, стану здоровя, раси, етносу, релігії, сексуальної орієнтації та інших ідентичностей.

Загалом в рамках проекту відбулись 3-денні тренінги для двох груп  учасниць_ків проекту. В тренінгових заходах загалом взяли участь 10 команд від 10-ти шкіл з міст Марганець, Павлоград, Кривий Ріг, Жовті Води, Дніпро. До складу команд входять два учниці_і (дівчина та хлопець), а також викладачки, загалом – 30 осіб.

Учасниці_ки пройшли навчання та вдосконалили свої знання щодо інклюзії, антидискримінації, медіа-освіченості та безпечного поводження в Інтернеті та соцмережах. Теми, які будуть обговорюватися – дезінформація, прихована реклама в новинах, цензура, порушення професійних стандартів. Також учасники_ці дізнались багато корисного про кібербезпеку в соціальних мережах. Досвідчені тренери_ки Олександра Беленіннік, Ирина Кобзєва, Сергій Штурхецький та Юлія Бєлікова навчали слухачок_ів відповідально взаємодіяти з новими медіа.

Відбулись також майстер-класи, зокрема, зі створення відеороликів, присвячених всесвітній кампанії “16 днів проти гендерного насильства”, яка щорічно проходить восени. Також учасниці_ки тренінгу за підтримки досвідчених експертів розробили  сценарії для просвітницьких заходів, які будуть проведені в школах протягом наступного етапу проекту (жовтень-листопад 2019 року). А докладно розповісти про набутий досвід зможуть на завершальному заході в січні.

Також учасники  візьмуть участь у прес-конференції, де зможуть розповісти про свої знання та навички щодо медіа-освіченості, інклюзії та гендерної рівності.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре появится второй городской инклюзивно-ресурсный центр для детей
Для руководителей ЦНАП Днепропетровщины провели тренинги по инклюзии
В Днепре покажут первый в городе инклюзивный спектакль