Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


В каких комитетах ВРУ работают мажоритарщики от Днепропетровщины

Четверо мажоритарщиков из Днепропетровской области получили руководящие должности в комитетах Верховной Рады Украины. Это Дмитрий Кисилевский, Юрий Мысягин, Елена Криворучкина и Александр Трухин. Представители Днепропетровщины работают в 8 из 23 комитетов. Больше всего, по четыре депутата — в комитетах по вопросам бюджета и правоохранительной деятельности. Еще по двое — в комитетах по вопросам экономразвития, экологии и правовой политики, пишет ЧЕСТНО (далее – УКР.).

У 16-ти мажоритарних округах області перемогли кандидати від політичної партії «Слуга народу«. Тільки у 37-му окрузі обрали самовисуванця – екс-«опоблоківця» Дмитра Шпенова. У цьому окрузі він балотувався вже втретє.

На першому засіданні Верховної Ради 9-го скликання, яке відбулося наприкінці серпня, новообрані нардепи отримали мандати, об’єднались у фракції та розподілилися за комітетами.

Комітет – орган Верховної Ради, основна функція якого полягає у законотворчій роботі. Саме комітети відповідають за розробку проектів законів, надають висновки і пропозиції до них, доопрацьовують законопроекти за дорученням Верховної Ради. Лише за погодженням комітету законопроект виноситься на голосування у залі!» – ідеться в публікації на офіційній сторінці ВРУ у Facebook.

У вересні комітети почали свою роботу. Нардеп Денис Герман, який очолює підкомітет з питань сучасних інформаційних технологій у бюджетному процесі Комітету ВРУ з питань бюджету, уже пропустив одне засідання.

Мажоритарники з Дніпропетровщини, котрі входять до комітетів з питань правоохоронної діяльності, правової політики, організації державної влади, засідання відвідували. Щодо відвідування іншими «слугами народу» комітетів з питань нацбезпеки, транспорту та інфраструктури, економрозвитку, то інформацію на момент опублікування цього матеріалу ще не оприлюднили. А стосовно комітету з питань екології взагалі зазначено, що реєстрація нардепів не здійснювалася.

Рух ЧЕСНО розбирався, у яких комітетах працюють народні депутати від Дніпропетровщини.

Дніпровські

У парламенті місто Дніпро представляють шестеро мажоритарників (округи №№24-29). Двоє з них, які здобули понад 55% підтримки виборців, посіли керівні посади в комітетах Верховної Ради.

Зокрема, Дмитро Кисилевський, який донедавна працював у ТОВ «Інтерпайп Україна» Віктора Пінчука, став заступником голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Він упевнено переміг у 24-му окрузі, що охоплює Індустріальний та частину Самарського району Дніпра. Саме в межах цього округу розташований завод Пінчука.

Колишній приватний підприємець і новообраний нардеп Юрій Мисягін обійняв посаду заступника голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Як повідомляло «Dnipro.Depo», він став відомим улітку 2014 року, коли організував пункт допомоги пораненим в аеропорту Дніпра. Згодом Мисягін почав підтримувати 93-тю ОМБр, зокрема й автотранспортом, придбаним за гроші Геннадія Корбана та благодійні пожертви.

До обрання у Верховну Раду підприємець був депутатом Дніпропетровської обласної ради від УКРОПу. Облорганізацію цієї партії, за даними держреєстру, досі очолює Геннадій Корбан.

Місце Мисягіна в облраді посів Віталій Дорохін.

Волонтер теж здобув упевнену перемогу на виборах – у 28-му окрузі, до якого входять Новокодацький район та частина Амур-Нижньодніпровського району Дніпра. У парламенті попереднього скликання цей округ представляв Іван Куліченко, колишній мер Дніпра. Але цього разу він опинився аж на третьому місці.

Мажоритарник Кирилл Нестеренко став головою підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Представник 26-го округу, що охоплює Шевченківський, частину Центрального району Дніпра та смт Авіаторське, працював у ТДВ «Дніпрокомунтранс», яке здійснює вивезення відходів. За мерства Бориса Філатова підприємство, котре станом на 2015 рік було єдиним офіційним перевізником сміття в місті, усунули від справ.

Ще на початку лютого 2017 року в міськраді Дніпра заявляли, що ситуація з вивезенням сміття в місті є стабільною. А 2018-го цю компанію почали звинувачувати в масштабному зриві графіку вивезення твердих побутових відходів та обрали нового перевізника – комунальне підприємство «Жилсервіс-2», для якого закупили нові сміттєвози та сміттєві баки.

Приблизно в той самий час у ЗМІ з’явилися коментарі директора ТДВ «Дніпрокомунтранс» Валерія Лубинського про те, що 2016 року він зустрічався з Геннадієм Корбаном, котрий запропонував узяти його за учасника компанії з часткою 50% нібито в обмін на лобіювання інтересів підприємства. Лубинський відмовився, а згодом почалися проблеми.

Головою підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної й детективної діяльності Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності став В’ячеслав Медяник. Він представляє в парламенті 27-й округ, до якого належать Соборний, частини Самарського та Центрального районів Дніпра.

Медяник був координатором юридичного напряму у Штабі національного захисту Дніпропетровської області. Нагадаємо, головою Дніпропетровської облдержадміністрації на момент створення штабу був Ігор Коломойський.

До обрання народним депутатом Медяник був співзасновником ТОВ «Альтера Груп» і ТОВ «Крутогірний» (замовник будівництва житлового комплексу на Крутогірному узвозі, 18). Основний вид діяльності обох компаній – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

У серпні поточного року Медяник продав свої частки в підприємствах партнеру – Вячеславу Кубліку, котрий є також партнером Руслана Кіптика, зокрема в ТОВ «Торгінвест». Останній – племінник відомого дніпровського бізнесмена Валерія Кіптика, співвласника холдингу «Олівія», до якого входять мережі супермаркетів Varus та Eva.

Нардеп Максим Бужанський, обраний у 25-му окрузі (Чечелівський, частина Амур-Нижньодніпровського району Дніпра), став членом Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності. А представник 29-го округу, що охоплює частину Амур-Нижньодніпровського району Дніпра, Дніпровський та Петриківський райони області, Сергій Демченко є членом Комітету ВРУ з питань правової політики.

Криворізькі

Кривий Ріг у Верховній Раді представляють четверо нардепів, з них двоє – на керівних посадах.

Зокрема, екологиня Олена Криворучкіна стала заступницею голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування. Її обрали депутаткою у 32-му окрузі, до якого входять Довгинцівський і частина Саксаганського району Кривого Рогу. Раніше вона працювала доценткою кафедри економіки та підприємництва в державному вищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Головою підкомітету з питань автодоріг і дорожнього господарства Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури став нардеп Юрій Корявченков, відомий як «Юзік», актор студії «Квартал-95». Його обрали у 33-му окрузі (Металургійний, Центрально-Міський райони, частини Інгулецького, Саксаганського районів міста Кривий Ріг, селище Авангард Криворізької міської ради).

Членом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності став колишній міліціонер Володимир Захарченко. З 2006 року він працював директором з безпеки в ТОВ «Завод бурової техніки ДСД». Обраний у 31-му окрузі (Покровський район, частина Тернівського району Кривого Рогу, селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут Криворізької міськради).

Єдиний кандидат у Дніпропетровській області, який переміг у мажоритарному окрузі та не був висуванцем «Слуги народу», – екс-«опоблоківець» Дмитро Шпенов. 37-й округ, до якого входять частини Інгулецького, Тернівського районів Кривого Рогу, Апостолівський, Криворізький, Софіївський, Широківський райони області, як то кажуть, уже «підгодований» Шпеновим. Керівної посади в комітетах він не отримав, а як юрист став членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Інші райони області

Олександр Трухін обійняв посаду заступника голови Комітету ВРУ з питань бюджету. Його обрали в окрузі №40, який охоплює місто Марганець, частину Заводського району міста Кам’янське, Криничанський, Солонянський, Томаківський райони області.

Ганна Лічман стала членкинею Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку. Її обрано у 30-му окрузі, до якого належать Дніпровський, Південний райони, частина Заводського району Кам’янського.

До Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування увійшов Дмитро Чорний, представник 34-го округу (міста Вільногірськ, Жовті Води, Верхньодніпровський, П’ятихатський, Царичанський райони). Він був депутатом Дніпропетровської облради від партії УКРОП. Його місце посіла Лариса Кармазін.

Денис Герман потрапив до Комітету ВРУ з питань бюджету, де очолив підкомітет з питань сучасних інформаційних технологій та інновацій у бюджетному процесі. Нагадаємо, у вересні він уже пропустив одне з п’яти засідань комітету. Германа обрали у 35-му окрузі, що охоплює місто Покров та Нікопольський район.

Також членом Комітету з питань бюджету став мажоритарник Роман Каптєлов, який у Верховній Раді представляє 36-й округ (міста Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, Павлоградський район).

Нардеп Владислав Бородін став членом Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності. До цього він був депутатом Дніпропетровської обласної ради від УКРОПу й очолював постійну комісію з питань забезпечення правоохоронної діяльності. Його обрали у 38-му окрузі, до якого входять місто Новомосковськ, Магдалинівський, Новомосковський, Юр’ївський райони.

Ще одним членом Комітету ВРУ з питань бюджету став народний депутат Сергій Северин, який представляє 39-й округ (місто Синельникове, Васильківський, Межівський, Петропавлівський, Покровський, Синельниківський райони).

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Как нардепы от Днепропетровщины голосовали за инаугурацию
Как нардепы из Днепропетровщины работали во время 7-ой сессии ВР
Рейтинг днепропетровских нардепов по выполнению предвыборных обещаний
Народного депутата від Дніпропетровщини вигнали з «Самопомічі»
«Лексусы», «Жигули» и мотоциклы: на чем ездят днепропетровские нардепы