Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Сексизм, эйблизм и расизм: куда обращаться в Днепре по поводу дискриминации

О рынке прав и информировании граждан относительно защиты их достоинства и свобод говорили с координатором проектов по противодействию дискриминации Мариной Давыдовой в студии «Відкритого» (далее – УКР.).

На сьогодні в Україні виданий наказ “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо ідентифікації випадків дискримінації та механізм надання правової допомоги”.
Цей документ розроблений з метою надання правової допомоги, зокрема суб’єктам надання безоплатної правової допомоги, а також ідентифікувати ґендерну дискримінацію, у справах з якими до правозахисників звертаються клієнтки.
Дивно звучить, але у 21-му столітті в України дискримінують людей за статтю, віком, інвалідністю. Порушуються права та свободи людей, зокрема право на отримання інформації. Коли у віддаленому селі жінка не може отримати необхідний інвалідний візок, бо вчасно не звернулась до соцзахисту, а вчасно не звернулась, бо немає візка та інформації, як це зробити”, – зазначає Марина Давидова.

Щоб отримати гідний захист, правозахисники радять людям не боятися і говорити про свої проблеми вголос. Захищати своє право на лікування, отримання роботи, повноцінне життя тощо.
Наприклад, дівчата з секс-індустрії майже не звертаються за юридичною і правовою допомогою. Бо бояться нашкодити собі ще більше. Правозахисники знають багато про порушення прав та свобод людини, але поки до нас не звертаються, ми допомогти не можемо”, – говорить пані Марина.
Серед осіб, які досить часто стикалися з дискримінацією (5 %) або час від часу потерпали від цієї проблеми (35 %), 78,5 % вважають дискримінацію серйозною (дуже або загалом) проблемою і лише 13,6 % вважають, що це взагалі не проблема. В той же час серед населення, яке особисто не стикалось з дискримінацію (52 %), таку позицію поділяють більше третини (35,5 %) і ще 18 % не змогли відповісти на це запитання, в той час як позицію щодо серйозності проблеми поділяє менше половини – 46,5 %.
Тож не варто зволікати з захистом своїх прав. Відчувши на собі утиски чи порушення прав, звертайтеся до фахівців. Наприклад, до ГО “Правозахисної групи “СІЧ”.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Соблюдение прав в Украине: как граждане оценивают ситуацию?
На Дніпропетровщині у цьому році поновлено права понад 500 громадян
Міліція порушує конституційні права громадян при адміністративних арештах, — прокуратура Дніпропетровської області