Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В ВР зарегистрировано уже 38 межфракционных объединений, — КИУ

По состоянию на ноябрь в Верховной Раде IX созыва зарегистрировано 38 межфракционных объединений, что является высоким показателем. Такие данные КИУ получил от Аппарата ВР в ответ на информационный запрос (далее – УКР.).

Майже половина об’єднань (42%) створені за регіональним принципом, до складу яких переважно входять депутати-мажоритарники. Зокрема, у ВР діють такі МФО як «Львівщина», «Тернопільщина», «Кіровоградщина», «Чернігівщина», «Друзі Івано-Франківська», «Вінниччина!», «Південь України», «Прикарпаття», «Буковина», «Слобожанщина», «Дніпро!», «За рідну Сумщину», «Черкащина», «Житомирщина», «За Хмельниччину», «Київщина». Також зареєстровано МФО «Кубань» та «Українці в світі».

Частина об’єднань відповідають галузевій специфіці: «Платформа з трансформації вугільних регіонів», «Питна вода», «За розвиток реформи місцевого самоврядування та децентралізацію влади», «Турбаза», «Енергетика та довкілля», «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом», «Блокчейн фо Юкрейн», «Економіка.Now».

Деякі об’єднання зосереджені на питаннях бізнесу: «Бізнес-варта», «За ФОПів», «За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу».

«Попри значну кількість МФО про діяльність більшості з них майже нічого не відомо. Часто МФО створюються задля підвищення статусу народного депутата в очах виборців та існують лише формально. Іноді створення МФО є відповіддю на певні політичні події чи демонструє амбіції їх засновників. Так, у ВР створено об’єднання «Новий Київ» на чолі з О. Ткаченком, якого розглядають як претендента на посаду голови КМДА. Деякі МФО фактично дублюють одна одну. Так, у ВР існують МФО «Одещина» (переважно складається з депутатів ОПЗЖ і позафракційних) та «За Одещину» (складається з депутатів «Слуги Народу»)», — пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до ст. 60 (1) Закону «Про регламент Верховної Ради України» народні депутати можуть добровільно об’єднуватися у міжфракційні депутатські об’єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення їх діяльності апаратом Верховної Ради України.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В округах массово регистрируются кандидаты-клоны «Слуги народа», — КИУ
Кто и с какими вопросами обращается в горсовет Днепра
Нардепы 1,5 тыс. раз жаловались на работу кнопки для голосования
Жителям Днепра рассказали о ходе судебной реформы
Комитет избирателей Украины проверил работу ЦНАПов в Днепре