Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре граждан знакомили с конституционными инициативами

21 декабря в Днепре прошла акция, посвященная Дню святого Николая, во время которой местные региональный и коммуникационный координаторы ВИ «Активная Громада» Дмитрий Чернышев и Дмитрий Твердохлеб общались с жителями и гостями города о возможных изменениях в Конституцию. Но чтобы говорить о таких сложных вещах было немного интереснее, координаторы устроили небольшую викторину, сообщает «Громадський простір» (далее – УКР.).

Кожен і кожна, хто виявляв бажання долучитись до вікторини, відповідали на запитання щодо змін до Конституції, які пропонує Президент України Володимир Зеленський. За кожну вгадану відповідь – цукерка. А для тих, хто навіть вирішив зробити допис про це у соціальних мережах Facebook чи Instagram із хештегами Активної Громади Дніпра – був додатковий солодкий подарунок 

Загалом люди, вмотивовані солодкими призами, пробували свої сили щодо всіх змін до Конституції, що розглядались, але відповідали правильно, зазвичай, тільки на запитання щодо скорочення кількості народних депутатів і самої кількості, до якої планувалось скоротити. А саме – пропонується скоротити кількість народних депутатів з 450 до 300.

“Серед іншого пропонується закріпити в Конституції нові конституційні повноваження Президента утворювати Національне Антикорупційне Бюро України (НАБУ), призначати та звільняти директорів НАБУ та Державного Бюро Розслідувань (ДБР), а також утворювати незалежні регулятори, що здійснюють державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання в окремих сферах. Також пропонується внести у Конституцію норму про позбавлення народних депутатів України своїх мандатів за “кнопкодавство” або за пропуск понад третини засідань сесії Верховної Ради України. Цікавою пропозицією є закріплення у Конституції можливості законодавчої ініціативи від “народу”, проте через брак дефініцій не зрозуміло, як саме це буде здійснюватися. До реалізації всіх запропонованих змін до Конституції України у експертів та пересічних громадян ще багато питань. Тож я сподіваюся, що ці пропозиції будуть доопрацьовані та врахують всі рекомендації щодо них”, – стверджує регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Чернишов. 

“Класна акція, от хіба що заради цукерок я погоджуюсь повідповідати на запитання. Просто знаєте, це малоцікава тема, я аполітичний, як і мої друзі та колеги. Вважаю так, якщо Президента обрали, депутатів обрали, то нехай роблять, як вважають за потрібне, їх на це й обирали. Якщо буде щось не так журналісти та всілякі активісти почнуть про це волати на кожному куті. Тоді може й на Майдан потрібно буде знову вийти, а поки, наче все нормально”, – ділиться враженнями Ілля, студент.

“Загалом, зміни до Конституції необхідні, але прикро, що більшість людей про них нічого не знає. Я в тому числі, далеко не експерт. Скорочення кількості народних депутатів — правильне рішення. Збільшення повноважень президента — складно сказати, чи це правильно, час покаже”, —  Руслан, студент, менеджер.

Всеукраїнська акція “Святкуємо День Святого Миколая Разом” відбулася паралельно у 25 містах України. Дякуємо усім учасникам, які долучилися до акції у форматі інформаційної години. Наша команда й надалі буде проводити акції та урізноманітнювати їх формати, підбираючи цікаві та важливі для всіх нас теми. Сподіваємося, що спілкування з регіональними командами ВІ “Активна Громада” допомогло учасникам дізнатися більше.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині обговорили зміни до Конституції щодо децентралізації
Без районов и госадминистраций, но с округами и префектами, — что будут предусматривать изменения в Конституцию
84% днепровцев одобряют введение переаттестации всех судей
В Україні доволі низька обізнаність громадян зі змістом Конституції
Конституційні зміни щодо правосуддя: думка громадян України