Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Евроинтеграция Украины: динамика общественного мнения

Большинство граждан — 53% — уверены, что Украина должна в перспективе присоединиться к Европейскому Союзу, Евразийский экономический союз с Россией, Беларусью и Казахстаном выбирают 13%, а 24% опрошенных считают, что Украине не стоит присоединяться ни к Европейскому Союзу, ни к Евразийскому.

Таковы результаты общенационального исследования общественного мнения населения Украины, проведенного Фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива совместно с Киевским международным институтом социологии (далее – УКР.).

 

  • Зовнішньополітична  орієнтація на Росію істотно впала  спочатку після анексії Криму, а особливо – після військової агресії Росії на Донбасі. Щоправда, більшість із тих, хто покладав сподівання на приєднання до союзів з Росією, перейшли до лав тих, хто вважає, що Україні не треба приєднуватися ані до Європейського, ані до Євразійського Союзів.

 

  • Найбільше орієнтація на Європейський  Союз підтримується у Західному регіоні (71%), явно переважає підтримка й у Центральному регіоні (60%), а от у Південному та Східному регіонах думки мешканців діляться. У Південному регіоні 32% підтримують орієнтацію на Європейський Союз і стільки ж – 31% – вважають, що Україні не варто приєднуватися ані до Європейського, ані до  Євразійського Союзів, а 24%  віддають перевагу Євразійському Союзу з Росією. Схожа ситуація  й на Сході: 34% за Європейський Союз,  30% – за неприєднання до жодного з Союзів, а 27% – підтримують орієнтацію на Євразійський Союз.

 

  • З-поміж  політичних сил істотно вирізняється партія «Опозиційна платформа – За життя», серед виборців якої явна більшість – 60% – вважає, що Україні слід приєднатися до Євразійського Союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном, і лише 8% підтримують орієнтацію на Європейський Союз.  Натомість найбільше прихильників європейської інтеграції серед виборців партії «Європейська солідарність» – 90%. Виборці партії «Слуга народу» теж переважною більшістю підтримують рух України до Європейського Союзу – 54%, а 22% вважають кращим неприєднання до жодного з цих Союзів.

 

  • Найбільше заважають Україні стати членом Європейського Союзу, на думку громадян, проблеми з корупцією (44%), недостатній економічний розвиток України (40%) та  низький рівень життя населення  (34%). Війну на Донбасі зазначили  20% опитаних.

 

  • Головне, що має зробити Європейський Союз для прискорення реформ в Україні – це «більше тиснути на українську владу в питанні реформ» – так вважають 22% населення (особливо у Західному регіоні – 34%).  Ще серед найбільш популярних «порад» – «більш відкрито  протистояти Росії» (15%),  «виявляти більший інтерес до захисту українського кордону і надати Україні зброю» (14%), «більше підтримувати українську талановиту молодь» (13%).  Зазначимо, що на Сході значна частина опитаних – 31% – не змогла дати відповіді на це запитання.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре открыли региональный Офис евроинтеграции
Днепропетровщина стала первым регионом, где презентовали «Еврокарту» Украины
АНОНС: «Еврокарта Украины. Где в рейтинге европейской интеграции областей Днепропетровщина?»
На Днепропетровщине проведут информационные мероприятия от Представительства ЕС
Евроскептиков становится меньше, но работы еще много — эксперты