Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Нардеп от Днепропетровщины стал одним из первых кнопкодавов 2020 года

Во время регистрации народных депутатов на первом пленарном заседании Верховной Рады в 2020 году во вторник, 14 января, внефракционные народные депутаты Вадим Новинский и Дмитрий Шпенов кнопкодавили, сообщает движение ЧЕСТНО (далее – УКР.).

На відео реєстрації видно, як нардеп Вадим Новинський натискає кнопку на своєму місці, а після того натискає кнопку на пульті колеги Муси Магомедова. Останній згодом добігає до місця, однак на табло голосування системи “Рада” видно, що кнопку “за” на пульті Магомедова вже натиснули.

У свою чергу, нардеп Дмитро Шпенов зареєстрував себе та відсутнього в ту мить колегу Дмитра Шенцева.

Нагадаємо, що зовсім скоро кнопкодавство стане кримінальним правопорушенням. 13 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон №2148 щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту. Акт набере чинності наступного дня після дня його офіційного оприлюднення. Зміни передбачають, що за порушення процедури особистого голосування депутату загрожуватиме штраф у розмірі 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51-85 тисяч гривень). Але для цього провину парламентаря необхідно буде спочатку довести в суді. Ще один важливий момент: у разі визнання депутата винним у кнопкодавстві та набрання сили обвинувальним вироком нардеп буде достроково позбавлений мандата (стаття 81 Конституції України).

Однак, слідчим необхідно буде довести, що порушник кнопкодавив навмисно, а не переплутав, наприклад, свою картку з карткою колеги. Покарання передбачене лише для того парламентаря, який натиснув на кнопку голосування замість іншого нардепа; для депутата, який свідомо передав картку колезі для голосування замість нього, санкцію не запровадили.

За новим законом, Апарат Верховної Ради забезпечує відеофіксацію голосування нардепами під час засідань. Повідомляти головуючому на засіданні про факт кнопкодавства зможуть лише нардепи. У разі отримання такого повідомлення головуючий зупиняє розгляд питань порядку денного та перевіряє присутність у залі депутата, за якого кнопкодавили. Якщо цей нардеп відсутній, його картку вилучають, а пропозицію, яку ставили на голосування останньою, переголосовують. Після цього головуючий доручає Апарату ВРУ підготувати повідомлення про факт кнопкодавства для подальшого направлення його до Державного бюро розслідувань. Але тут варто пам’ятати, що за законом №2237 про обмеження депутатської недоторканності, котрий набрав чинності 1 січня 2020 року, внести дані до ЄРДР для притягнення нардепа до кримінальної відповідальності зможе лише генеральний прокурор.

На табло системи “Рада” (внизу ліворуч) видно, що Новинський та Шпенов тиснуть на кнопки на своїх робочих місцях

 

На табло системи “Рада” (внизу ліворуч) видно, що Новинський та Шпенов натиснули на кнопки на місцях відсутніх колег

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Найчастіше «кнопкодавлять» у БПП й групі «Відродження»