Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре дебатеры из разных регионов испытывали формат джедаев

15-16 февраля в Днепре в Университете таможенного дела и финансов состоялось знаменательное событие дебатного движения в городе — Всеукраинский дебатный турнир «Jedi Training Camp». Подобный турнир проходит уже в четвертый раз в городе Днепре, сообщает Громадський простір (далее — УКР.).

У заході взяли участь близько 80 учасників з різних регіонів України, серед них переважну більшість становили активні школярі 10-11 класів, студенти та просто звичайні люди, яких зацікавила можливість дізнатись щось нове та цікаве.

Дебати – це інтелектуальне змагання, яким захоплюється молодь у більш ніж 80 країнах світу. Дебати є аргументованою суперечкою, створеною за моделлю Британського парламенту, коли команда Уряду доводить певну ідею (умовний законопроект), а команда Опозиції спростовує її. Переможця раунду визначає суддя, спираючись на продемонстровану якість аргументації та ступінь доведеності позиції. Кожна команда складається з двох гравців, лінію Уряду та Опозиції представляють по 2 команди, що виступають та готуються окремо. Позиція команди визначається методом жеребкування перед початком гри і командам дається 15 хвилин на підготовку.

Захід організований за ініціативи Дніпровського відділення ВМГО «Федерація дебатів України», яке щорічно проводить подібні заходи, аби надавати звичайним людям можливість навчитись критично мислити та публічно виступати, вміти відстоювати свою точки зору.

«Jedi Training Camp» має унікальний «джедайський» формат. У кожній команді є новачок та досвідчений гравець. Саме це допомагає найбільш ефективно передавати дебатні навички новим поколінням гравців», – відзначає Дар’я Агєєва, голова оргкомітету дебатного турніру.

Суддями заходу виступили одні із найкращих дебатерів України – Арьє Мора, Ігор Полторак, Павло Краснощок та інші представники Федерації дебатів України. Головний суддя – Кирило Душка. Під час заходу було обговорено теми, які підіймали проблеми у міжнародних відносинах, фемінізмі, біохакінгу, прозорого перебігу виборчих кампаній, свободи слова та віросповідання, використання штучного інтелекту у військових цілях.

«Мені сподобався такий формат. Особливо, як організаторам вдалося стилізувати дебатний турнір під кіносагу «Зоряні війни». Все було організовано на вищому рівні. Дебатери грали доволі професійно, навіть початківці. А теми, які підіймалися в ході ораторських суперечок, є достатньо важливими для сучасного суспільства. Було приємно бачити чимало знайомих, які присвячують вихідні дні інтелектуальним змаганням. Всім, хто грає у дебати, раджу у наступному році взяти участь у такому турнірі», – розповів регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі та директор ГО «Центр «СТАТУМ» Дмитро Чернишов.

За результатами дводенного змагання переможцями стала команда «Хев е найс тріп» з Дніпра (Тетяна Соболєва та Дмитро Акулов), топ-спікерами – Марія Волга та Роман Матюшко з Харкова, а кращим суддею – Єгор Колдов. Цікаво, що у фіналі опинилися три команди з Харкова, а одна – з Дніпра.

Слідкуйте за подіями дебатного руху у Дніпрі. А вже дуже скоро відбудеться за ініціативи Інституту «Республіка» щорічний Дніпровський регіональний дебатний турнір з політичних реформ, переможці якого позмагаються у Києві за першість з учасниками з різних куточків нашої країни.

Примітка: Дебатний турнір проводено Федерацією дебатів України за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей і громадських рухів для самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем, створена Інститутом «Республіка».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Дебаты кандидатов в президенты: нужны ли они избирателям?
В Днепре состоялась уникальная дебатная школа
В Днепре в рамках Дня действий пройдут экологические дебаты и тематическая вечеринка
Школьники Днепра будут осваивать мастерство ведения дебатов
Днепропетровские студенты потренируют критическое мышление на дебатах