Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Как украинцы соблюдают условия карантина

88% опрошенных украинцев беспокоит распространение коронавируса в Украине, из них 35% очень сильно беспокоит. Те, кого распространения вируса не беспокоит, составляют лишь 6% (далее — УКР.).

Це дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року на онлайн панелі Inpoll (https://inpoll.org/).

На запитання «Як Ви вважаєте, заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз, менш жорсткими або ж вжиті заходи цілко адекватні?» відносна більшість (40%) відповіли, що заходи мають бути більш жорсткими.  Третина (33%) вважають, що заходи цілком адекватні і 22% вважають, що заходи повинні бути менш жорсткими, введено занадто багато непотрібних обмежень.  Тобто 75% опитаних підтримують введені заходи чи вважають, що вони мають бути ще більш жорсткими.

Незважаючи на високий рівень стурбованості і підтримку введених заходів, їх виконують далеко не всі (див.табл.3 у додатку), винятком є миття рук.  Зокрема,

  • рекомендацію «виходити з дому тільки в разі крайньої необхідності» ніколи не дотримуються чи рідко дотримуються 15%  (завжди дотримуються 39%),
  • не одягають маску в громадських місцях 47%  (з них 23% через нестачу масок, а 14% вважають непотрібним), завжди одягають 23%,
  • рекомендацію не користуватися громадським транспортом не виконують 20% (але ми не уточнювали – чому),
  • рекомендацію дезінфікувати мобільний та інші речі, повернувшись додому, не виконують чи рідко виконують 37% (завжди виконують 31%)
  • рекомендацію «Торкатися кнопок ліфта і ручок дверей в рукавичках або серветкою» не виконують чи рідко виконують 54% (завжди виконують 21%)
  • часто і ретельно миють руки майже всі, рідко виконують це лише 3%, виконують 97%, з них 73% завжди
  • не уникають чи рідко уникають контакту з іншими людьми 20% (завжди уникають 26%)

Соціологи також просили респондентів вказати три проблеми і складнощі, які їх зараз найбільше турбують. Нижче у таблиці вони впорядковані за відсотком респондентів, які їх вказали.

Як бачимо, на першому місці, природно, проблеми здоров’я близьких (65%), свого здоров’я (32%) та невизначеність ситуації (46%), далі фінансові труднощі (29%) та складність перебувати вдома (28%), відсутність міського транспорту (15%).  Загроза втратити роботу (9%), та неоплачувана відпустка (7%) поки що внизу списку, але пройшло тільки декілька тижнів після введення запобіжних заходів.

 

Три найбільші проблеми, що турбують %
4.7 Дуже турбує здоров’я близьких 64,5%
4.9 Постійно переживаю через невизначеність ситуації 46,3%
4.8 Сам (сама) боюся захворіти 32,1%
4.6 У мене виникли фінансові труднощі 28,5%
4.1 Складно сидіти вдома і не виходити на вулицю 27,5%
4.2 Мені потрібно їздити на роботу, а громадський транспорт майже не працює 15,0%
4.3 Потрібно в інший населений пункт, а транспорт не ходить 10,1%
4.5 Мені загрожує втрата роботи 8,7%
4.4 Мене відправили в неоплачувану відпустку 7,4%

 

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування на онлайн панелі Inpoll (https://inpoll.org/).    Всього було опитано 402 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (на підконтрольних територіях) за квотною вибіркою, що репрезентативна для міського населення України віком від 18 років, що користуються Інтернетом (приблизно 80% міського населення).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн–ефекту) не перевищує 5%.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Города и районы Днепропетровщины попали в «желтую» зону
На Днепропетровщине определили условия приостановки работы школ и садиков из-за COVID-19
В Днепре пояснили, как пройдут выборы в карантин и как проголосовать людям с коронавирусом
В маске, с личной ручкой и без детей. Правительство определило дополнительные противоэпидемические мероприятия во время голосования на местных выборах
В Украине начало действовать обновленное разделение регионов на карантинные зоны